Міністр юстиції ФРН заявив про готовність заарештувати путіна: як відреагували в росії та Україні

Німецькі правоохоронці будуть зобовʼязані заарештувати президента росії володимира путіна у разі його поїздки до Німеччини.

Про це міністр юстиції ФРН Марко Бушманн заявив у коментарі Bild.

Він очікує, що Міжнародний кримінальний суд швидко звернеться до Інтерполу та держав, які визнають юрисдикцію суду, і вимагатиме виконання ордера на арешт.

«Німеччина буде зобовʼязана заарештувати президента путіна, якщо він вʼїде на німецьку територію, і передати його до МКС», — сказав Бушманн.

Відзначимо, що напередодні рішення Суду підтримав і канцлер Німеччини Олаф Шольц.

«Міжнародний кримінальний суд є правильною інституцією для розслідування воєнних злочинів. Факт у тому, що ніхто не стоїть вище закону, і це те, що стає зрозумілим прямо зараз», — сказав він на пресконференції з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісідою. 

На заяву німецького міністра вже відреагували у росії. Голова слідчого комітету рф Олександр Бастрикін доручив надати правову оцінку заявам словам Бушманна. Раніше він також доручив провести аналогічну перевірку і стосовно суддів МКС. Сам ордер на арешт в кремлі назвали незаконним.

Натомість радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк назвав заяву міністра дуже символічною.

«Бездоганно. Міжнародний ордер слід виконувати. І дуже символічно, що саме Німеччина першою жорстко розставила акценти: у разі появи «підозрюваного путіна В.В.» у їхній юрисдикції він буде негайно заарештований», — написав він у Twitter.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Це виправдано». Байден прокоментував ордер на арешт володимира путіна