Мінськ відповідає на обмеження розширенням санкцій проти ЄС і Канади
Belsat

Білорусь доповнила список санкцій по кожній з країн ЄС і щодо Канади у відповідь на дії Євросоюзу. Про це заявило МЗС країни 17 листопада на своєму сайті.

«У зв'язку з виконавчим рішенням Ради Європейського союзу (ЄС) 2020/1648 від 6 листопада 2020 року Білорусь з сьогоднішнього дня дзеркально доповнює свій відповідний список санкцій по кожній з країн ЄС і щодо Канади», — заявили в МЗС.

У повідомленні наголошується, що «в рамках дипломатичної коректності» МЗС поки не буде публікувати даний список.

«Він носить еквівалентний характер, а також діє в рамках інтеграційних об'єднань, в які входить Білорусь. Рекомендуємо високопоставленим європейським чиновникам враховувати дану інформацію при плануванні поїздок», — повідомило міністерство.

Заява містить розлогу критику «європейських бюрократів», для прикладу: «жодних легальних або моральних прав вчиняти неприкритий тиск на незалежну державу у ЄС немає. Одностороннє агресивне звуження поля для діалогу з сусідньою Білоруссю — історична помилка європейської бюрократії. Ревізії гарантовано будуть піддані багато вигідних ЄС проектів і сфер відносин».

Історія конфлікту

ЄС прийняв рішення про два пакети санкцій щодо сорока офіційних осіб Білорусі і готує третій.

6 листопада Євросоюз ввів санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і 14 високопоставлених чиновників країни, включаючи голову КДБ Івана Тертелю і голову Конституційного суду Петра Миклашевича.

«Опозиційний район». У приміській частині Мінську вже три дні немає води

У мікрорайоні «Нова Борова» на північному сході Мінська, де живе близько 15 тисяч чоловік, три дня немає води, передає білоруське «Радіо Свобода». Влада каже, що працює над відновленням її подачі. Але багато місцевих жителів вважають, що насправді комунальні служби саботують ремонт через сильні протестні настрої в районі.

Вода в більшості будинків пропала вранці в неділю, 15 листопада. Після скарг жителів в район приїхала аварійна служба і до вечора вода з'явилася, однак уже через кілька годин відключилася знову. Станом на 17 листопада лише в деяких будинках є слабкий напір води. В районі довелося закрити школу і два дитячих садки. У деяких будинках на короткий час пропадало опалення.

Подача води припинилася через пошкодження вентиля на одній з труб, по якій вода надходить з магістральних колодязів в будинку. Як пише Tut.by, для ліквідації такої аварії потрібно не більше 3-4 годин. У Мінскводоканалі, однак, офіційно прокоментували ситуацію тільки ввечері 16 листопада, через більш ніж добу з моменту відключення води. Там заявили, що «вживаються всі необхідні заходи», і допустили, що пошкодження могло бути навмисним. Про це ж говорять і опитані Tut.by фахівці — виявилося, що вентиль не була зламана, а зрізаний за допомогою інструментів, а потім, щоб утруднити ремонтні роботи, на його місце приварили гайку — використовуючи зварювальний апарат.

17 листопада, коли водогін так і не відновили, в Мінскводоканале повідомили, що відновлювальні роботи виконані і тепер починаються профілактичні заходи, які потрібні за регламентом перед запуском системи. Тоді ж про відключення води в цілому районі вперше написало державне агентство «Белта». Про те, що сталося, доповіли на нараді Олександру Лукашенко. Він зажадав від своїх помічників взяти справу на особистий контроль.

Багато жителів району вважають, https://news.tut.by/society/708162.html що влада спеціально залишили їх без води, таким чином караючи за опозиційність. На серпневих виборах президента Білорусії ділянки для голосування в «Новій Боровій» виявилися одними з небагатьох, хто опублікував підсумкові протоколи — Світлана Тіхановська https://www.kp.by/daily/217167/4267621/ там набрала близько 90% голосів. У наступні місяці район став одним з центрів протестних акцій; багато жителів регулярно вивішують на будинках біло-червоно-білі прапори. Їх регулярно знімають співробітники комунальних служб — причому вони продовжили це робити і після аварії.

Як прокоментувала спвзасновниця Телеграм-каналу «Пригоди білорусів в Україні» Вікторія Лавнікевич, Нова Борова — «густонаселений район в Мінській області в безпосередній близькості від Мінська, де в новобудовах живуть молоді фахівці, сім'ї з малолітніми дітьми, багато айтішників і самозайнятих, пенсіонери, яким діти купили квартиру. Тобто це люди, яким трохи не вистачило коштів, щоб жити в столиці. Віддалено «Нова Борова» нагадує Бровари або Ірпінь».

Лукашенко розпорядився навести «порядок» у Мінську і прибрати стихійні меморіали

Як повідомляє державне агентство «Белта», Лукашенко доручив голові Мінміськвиконкому Наталії Кочановій як «уповноваженому президента» по місту Мінську розробити відповідний проект постанови і внести на сесію міськради для прийняття

Мінськ на кладовище перетворювати не можна! Така думка 99,9% мінчан. Тому меморіалів, про які постійно заявляють, як майбутнє громадянської війни в Мінську теж не буде.

Причиною заяви стало те, що в Мінську вже кілька днів тривають акції на «Площі змін». Мінчани вшановують пам’ять померлого у лікарні Романа Бондаренка, якого викрали та побили, завдавши смертельних травм.

На місці загибелі хлопця зносять велику кількість квітів і лампадок.

 

Передісторія 

23 вересня Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку. Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів.

Chas News повідомляв, що у Білорусі затримали понад тисячу учасників «Маршу народовладдя».

В ООН закликали владу Білорусі розслідувати смерть активіста Романа Бондаренка