404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Міжнародні резерви України в листопаді скоротилися на $4,7 млн

Міжнародні резерви України становили 26,1 млрд (в еквіваленті) за підсумками листопада, зменшившись за місяць на $4,7 млн (в еквіваленті). Вони майже не змінилися протягом місяця. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Станом на 1 грудня 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $26 135,7 млн (в еквіваленті). У листопаді вони зменшилися на $4,7 млн (в еквіваленті) внаслідок погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави та операцій Нацбанку для згладжування курсових коливань на валютному ринку», — повідомляє НБУ. Банк пояснив, що його дії були врівноважені за рахунок валютних надходжень на користь уряду

Загалом динаміку резервів упродовж листопада визначали такі чинники:

  • операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду склали $355,5 млн (в еквіваленті), зокрема $345,5 млн (в еквіваленті) від розміщення ОВДП. Водночас загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення держборгу в інвалюті становив $319,6 млн (в еквіваленті). З цієї суми $245,9 млн банк спрямував на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в інвалюті, $72,5 млн — на виконання зобов’язань перед МВФ. Решта коштів пішла на виконання інших зобов’язань держави в інвалюті;
  • операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. На початку листопада попит на валюту на міжбанківському валютному ринку перевищував пропозицію внаслідок пожвавлення ділової активності, у тому числі через активізацію імпортерів. Для згладжування коливань у бік знецінення Нацбанк провів декілька інтервенцій з продажу валюти на суму $87 млн. Водночас в окремі дні, коли на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, Нацбанк придбав $41,0 млн. Останні три тижні листопада валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив з інтервенціями;
  •  переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $77,9 млн (в еквіваленті).

Поточний обсяг міжнародних резервів, на думку банку, покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку, стверджують у регуляторі.

Станом на 1 жовтня 2020 року міжнародні резерви, за попередніми даними, становили $26 525,7 млн (у еквіваленті) — у вересні вони зменшились на 8,7%  з огляду на проходження періоду пікових боргових виплат за зовнішніми зобов'язаннями держави.

За попередніми даними, станом на 1 листопада 2020 року міжнародні резерви України становили 26,1 млрд доларів (в еквіваленті) у жовтні вони зменшились на 1,5%.

В Україні пожвавилось іпотечне кредитування. Про це повідомили комерційні банки