МОК «зрозумів» рішення голови оргкомітету Олімпіади у Токіо піти у відставку через скандал
Getty Images

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) з розуміння поставився до рішення голови оргкомітету Олімпіади в Токіо Йосіро Морі піти у відставку.

До цього 83-річний функціонер потрапив у скандал через сексистські виловлювання. Через це йому довелось 12 лютого залишити свою посаду.

Висловлювання Морі щодо жінок, їхньої неорганізованості та балакучості МОК назвав абсолютно неприпустимими і такими, що суперечать принципам МОК.

Водночас олімпійський комітет подякував Морі за його роботу. «МОК повністю поважає рішення Морі піти у відставку і розуміє причини цього. Ми хотіли б подякувати йому за видатний внесок в організацію перенесених Олімпійських і Паралімпійських ігор у Токіо протягом останніх років. Морі допоміг зробити Токіо найбільш підготовленим олімпійським містом в історії», — йдеться у повідомленні МОК.

Перегорнувши сторінку з Морі, Оргкомітет Ігор у Токіо-2020 підтвердив свою прихильність до гендерної рівності. І на підтвердження навів такі дані:

  • На Олімпіаді у Токіо 49% спортсменів будуть жінками;
  • МОК вперше просить усі 206 національних олімпійських комітетів мати принаймні одну жінку та одного спортсмена-чоловіка у своїх командах, у тому числі, на церемонії відкриття;
  • на Олімпійських іграх у Токіо спортсменів представлятиме Комісія спортсменів МОК, яка складається з 11 жінок та 6 чоловіків. Її головою та членом виконавчого комітету МОК є Кірсті Ковентрі, п'ятикратна олімпійська чемпіонка;
  • наразі кількість жінок у МОК становить 37,5% проти 21% на початку олімпійської програми 2020.
Лукашенку та НОК Білорусі заборонили відвідувати Олімпійські ігри