404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
МЗС Білорусі допустив кілька варіантів у справі росіянки Софії Сапеги

Софію Сапегу, росіянку, яку затримали разом із своїм хлопцем, білоруським опозиціонером Романом Протасевичем можуть помилувати або передати РФ.

Про це розповів Володимир Макей, міністр закордонних справ Білорусі в інтерв’ю россійському виданню Коммерсант.

Чиновник заявив, що рішення щодо Сапеги має ухвалити суд. Швидше за все, засідання відбудеться в Білорусі, з урахуванням того, що вся інформація про підривну діяльність тих чи інших осіб стікалася до наших структур.

«Рішенням глави держави можуть бути прийняті рішення і про помилування, і про передачу для відбування подальшого покарання в Росії», — додав Макей.

Сапезі пред'явлені підозри за двома статтями кримінального кодексу Білорусі — організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством (частина 1 статті 293) і організація групових дій, пов'язаних з явною непокорою вимогам представників влади (частина 1 статті 342). Мова йде про серпневі мітинги проти визнання Лукашенка президентом Білорусі.

Зазначається, що Софія Сапега є громадянкою РФ, однак має посвідку на проживання в Білорусі.

23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу, які перебували на борту літака Афіни — Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту. Вибухівку на борту так і не знайшли, а Протасевича та Сапегу заарештували.

Батьки затриманого білоруського блогера Романа Протасевича заявили, що їхній син в ув'язненні потерпає від насильства та демонструє нехарактерну поведінку.

Chas News повідомляв, що раніше у мережі опублікували відео із Софією Сапегою. Дівчина «визнала», що публікувала у соцмережі персональні дані білоруських силовиків.

Батько Протасевича заявив, що ексредактора Nexta перевели в СІЗО КДБ