МЗС Туреччини викликало посла США після заяв Байдена про геноцид вірмен
iStock

Посла США в Анкарі Девіда Саттерфілда викликали в Міністерство закордонних справ Туреччини після заяви президента Штатів Джо Байдена про геноцид вірмен. Американський лідер визнав геноцид вірмен 1915 року у Османській імперії.

Про це повідомляє Hurriyet, посилаючись на заяву турецького МЗС.

«Ми визнали цю заяву (Байдена — Прим. ред.) неприйнятною, повністю відкинули і рішуче засудили цю заяву, в якій відсутні будь-які історичні та правові норми. Зафіксовано, що вона не має юридичної сили з точки зору міжнародного права, і що вона глибоко зачепила турецький народ і завдала рани, яку важко залікувати», — йдеться у повідомленні.

Вірменія з 31 грудня заборонить імпорт турецьких товарів з усіх країн на півроку

24 квітня Байден визнав масові вбивства вірмен в Османській імперії 1915 року геноцидом. Чинний американський лідер став першим президентом США за 40 років, що публічно визнав ці масові вбивства геноцидом.

Рональд Рейган —  останній президент Штатів, який в 1981 році назвав дії Османської імперії «геноцидом». Проте незабаром він відступив під тиском Туреччини.

Раніше керівник МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу попередив, що заява Байдена зіпсує двосторонні відносини. Турецьке відомство крок США засудило. У міністерстві заявили, що США або будь-яка інша країна не мають права повчати Туреччину з цього питання.

Зеленський говорив з Ердоганом про війну на Донбасі і вільну торгівлю