На акціях на підтримку Навального в РФ затримали майже 1,8 тис. осіб
Getty Images

У Росії на акціях протесту прихильників російського опозиціонера Олексія Навального затримали 1770 осіб.

Про це повідомив правозахисний медіа-проєкт «ОВС-інфо».

Найбільше затриманих у Санкт-Петербурзі — 805 осіб. 

У більшості міст затримали від одного-двох до кількох десятків людей. Серед звинувачень, які висувають російські правоохоронці, організація мітингів і використання нецензурної лайки в громадських місцях.

Відреагував на масові затримання й депутат законодавчої ради Санкт-Петербурга Максим Резник.

«В Росії є дві головні біди. Не тільки дороги, а й дурні. У мене є запитання: хто вчора, який дурень на дорогах Петербурга почав бити мирних громадян? Про дороги я кажу. Давайте з Москвою порівняємо. Вчора у Москві було 30 затриманих, а в Петербурзі 800. От який дурень це влаштував, чому такі запитання ми не обговорюємо? Я вважаю, що зараз це більш важливе питання», — наголосив він.

Депутату швидко вимкнули мікрофон. А спікер В'ячеслав Макаров відповів: «Якщо б не було Росгвардіі, співробітників поліції, збройних сил, що б було з матінкою-Росією? Ми ж прекрасно розуміємо, звідки, і де диригенти знаходяться, там зовсім за кордоном».

Прихильники опозиціонера оголосили про проведення мітингів на підтримку Олексія Навального 21 квітня в 19:00 за місцевим часом на центральних площах міст Росії.

На сайті акції бажання вийти на протести виявили бажання понад 100 тис. осіб.

Напередодні Вашингтон пригрозив притягнути Москву до відповідальності, якщо Навальний помре у в'язниці. 

Навального переводять до стаціонару лікарні