На Дніпропетровщині СБУ затримала агента ліквідованого пропагандиста Татарського

СБУ затримала у Дніпропетровській області зрадника, який працював на російського «воєнкора» Владлена Татарського. Після ліквідації кремлівського пропагандиста він намагався «залягти на дно».

Зрадник збирав для загарбників розвіддані про переміщення Сил оборони України у напрямах східного та південного фронтів.

Правоохоронці затримали його внаслідок проведення багатоходової спецоперації.

За наявними даними, Татарський дистанційно завербував його восени 2022 року та запропонував співпрацю на користь росії.

«З листопада 2022 року по квітень 2023 року всю отриману інформацію фігурант дистанційно надсилав своєму «зв'язковому» — російському «воєнкору» Владлену Татарському. У подальшому кремлівський пропагандист передавав її представникам воєнної розвідки РФ», — розповіли в СБУ.

Після ліквідації Татарського у квітні агент намагався «залягти на дно» і таким чином уникнути правосуддя», але на нього вийшли працівники українських спецслужб, встановили місцезнаходження та затримали зрадника.

Зловмисником виявився мешканець одного з міст біля Дніпра. Він має дві судимості та загальний тюремний «стаж» майже вісім років, які він отримав за крадіжки, незаконне заволодіння транспортними засобами, хуліганство та завдання тяжких тілесних ушкоджень.

Для збору розвідданих він регулярно об'їжджав околиці Дніпра і приховано фіксував маршрути руху підрозділів військових ЗСУ, після чого надсилав Татарському зібрані відомості, і «ретельно видаляв усі надіслані повідомлення».

Під час обшуку за місцем проживання фігуранта виявили комп'ютерну техніку та мобільні телефони, які той використовував для збору та передачі розвідданих ворогові.

Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 КК. Фігуранту загрожує довічне ув'язнення.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

СБУ викрила у Нацгвардії «крота», який збирав для росії дані про «Гвардію наступу»