На посту президента Санду вперше поїде за кордон в Україну
Getty Images

Новобраний президент Молдови Мая Санду підтвердила, що у січні 2021 року вона вперше поїде за кордон в Україну. Раніше очільник українського МЗС Дмитро Кулеба передав молдавському лідеру запрошення від українського колеги Володимира Зеленського відвідати Київ.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

 «Україна вітає успішне проведення вільних і демократичних президентських виборів у Молдові, які чітко підтвердили європейський вибір молдовського народу. Ми готові відкрити якісно нову сторінку в українсько-молдовських відносинах», — заявив Кулеба.

Водночас міністр подякував Санду за її чітку і послідовну позицію у засудженні російської агресії та окупації РФ українського Криму, а також у підтримці територіальної цілісності України.

Очільник МЗС запропонував новообраному президенту Молдови приєднатися до створення Кримської платформи.

«Зі свого боку, ми і надалі підтримуватимемо територіальну цілісність Молдови в процесі придністровського врегулювання і спільно наполягатимемо на виведенні російських військ з регіону Придністров’я», — наголосив держслужбовець. 

Передісторія

20 листопада ЦВК Молдови затвердила результати виборів. Десятиденний термін сплив 30 листопада, однак рішення КС досі немає.

У другому турі президентських виборів у Молдові перемогла експрем'єр-міністр країни та лідерка партії «Дія і солідарність» Мая Санду. Вона отримала понад 900 тис. голосів, кажуть у ЦВК.

Chas News повідомляв, що Росія відкинула вимогу Санду про виведення військ з Придністров’я.

Раніше Санду запропонувала Україні врахувати досвід Молдови у Придністров’ї.

Мая Санду вважає, що нема ризиків виникнення нової війни у Придністров'ї