404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Нардеп від «Слуги народу» прогнозує ухвалення закону про референдум до Нового року
УНІАН

Нардеп від «Слуги народу» та заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади Олександр Качура заявив, що закон про референдум буде «однозначно проголосований». Ця подія може статися до кінця 2020 року.

Про це Качура розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Зокрема, він сказав: «Зараз Венеційська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим та другим читанням, і на друге читання виносимо до зали. І я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум».

Законопроєкт про всеукраїнський референдум №3612, внесений президентом до Верховної Ради, передбачає здійснення народного волевиявлення з чотирьох питань та з можливістю електронного голосування.

Нардеп висловив зауваження, що Верховна Рада 9-го скликання дещо затягнула з ухваленням цього законопроєкту. Адже на початку роботи «слуги народу» пообіцяли, що він буде проголосований одним із перших. Качура пояснив це тим, що над текстом документу увесь рік роботи парламенту ґрунтовно працювали.

За словами Качури, однією з норм законопроєкту є те, що в разі його погодження Радою громадяни отримають право скасовувати закони за результатами референдуму.

Водночас політик визнав, що ця норма є спірною й викликала бурхливе обговорення: «Це дуже дискусійсне питання було, ми кілька разів з цього приводу збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант».

Нині, згідно з Конституцією, народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або президентом. При цьому референдуми стосовно законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії у нас заборонені.

Окремих законів, які регулюють проведення референдуму, в Україні зараз немає.

Відповіді українців на п’ять запитань від президента матимуть політичні наслідки

Відповіді українців на «п’ять важливих питань», озвучених Зеленським, матимуть політичні наслідки. Про це в тому ж інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив Качура.

«Будуть політичні наслідки, тому що, якщо ми проведемо опитування, і люди з приводу того чи іншого питання вирішать так чи інакше, ми повинні будемо втілити у життя те, за що віддали свої голоси, якщо це так можна назвати, люди», — сказав нардеп.

Він вважає, що проведення подібного опитування не є популізмом та цілком відповідає українському законодавству.

«Якщо у когось є питання до законності у рамках виборчого процесу, якщо у когось є сумніви, вони повинні спрямовувати скарги до ЦВК і позовні заяви до суду, а не просто ходити по ефірах і розповідати, що це — зрада», — заявив нардеп.

Нагадаємо, раніше цього тижня Президент України Володимир Зеленський оприлюднив запитання анонсованого ним опитування на 25 жовтня.

Перелік питань виглядає так:

1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?

2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?

3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?

4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих?

5. Чи підтримуєте ви право України на використання безпекових гарантій, визначених Будапештським меморандумом для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності?

Раніше ми повідомляли, що 13 жовтня Зеленський анонсував проведення у день виборів 25 жовтня всенародного опитування. На ньому українцям запропонують відповісти на п’ять запитань. Їх політик спершу не назвав, цілком у дусі реклами в шоубізнесі.

 

Не питай мене чому