Наступник Меркель у партії відкрито підтримав європейську перспективу України
Getty Images

Напередодні Армін Лашет очолив найпотужнішу партію Німеччини, Християнсько-демократичний союз (ХДС). У інтерв'ю німецькому виданню Internationale Politik він наголосив, що вважає необхідним надати України перспективу членства в ЄС.

Політик підтримав збереження санкцій проти РФ та подальше зближення України з ЄС. У відповіді на пряме запитання журналіста про свою проросійськість Лашет попросив «не накладати ярлики».

Очільник ХДС заявив, що він критикує РФ за «незаконну анексію Криму, збройні сили на Сході України, за отруєння та ув'язнення Навального». Лашет підтримав й запровадження «санкцій ЄС проти Росії, оскільки ми (Німеччина та ЄС) не можемо сприйняти порушення кордонів та використання сили проти інших держав у Європі».  

«У нас є великий інтерес у стабільності, суверенітеті та модернізації України, тож ми маємо підтримати Україну на її складному шляху та відкрити їй європейську перспективу», — наголосив політик.

Водночас Лашет підтримав завершення будівництва «Північного потоку-2», Він вважає його «економічним проектом». Однак голова ХДС додав, що у разі його запуску в експлуатацію мають враховуватися й геополітичні інтереси України.

Chas News повідомляв, що посол України в Німеччині звинуватив Штайнмаєра в перекручуванні історії нацистської окупації. 

Німеччина, Польща і Швеція оголосили дипломатів РФ персонами нон ґрата