З 1 квітня Національний банк України скасував обмеження у 150 тис. грн на місяць для переказів з картки на картку.
Заходи діяли для вихідних грошових переказів, також відомих як P2P і C2С, за всіма рахунками клієнтів, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. Обмеження запровадили з 1 жовтня 2024 року.
У НБУ пояснили, що торік відбувся «аномальний сплеск» обсягу переказів між рахунками фізосіб, однак тепер він знизився. Крім того, у вересні та жовтні минулого року фіксували різке збільшення кількості відкритих платіжних карток. Цей показник теж стабілізувався, кажуть у Нацбанку.
«Національний банк і далі моніторитиме ситуацію та працюватиме над іншими ініціативами, що посилять ефективність боротьби зі злочинними схемами за участю дропів, а за потреби вживатиме додаткових заходів», — йдеться у повідомленні.
Ліміти з 1 лютого 2025 року: що відомо
Замість лімітів НБУ діятимуть обмеження, встановлені банками з 1 лютого 2025 року. Вони стосуються Р2Р-переказів, вихідних переказів за реквізитами IBAN в національній та іноземній валютах.
Їх запровадили для клієнтів без підтверджених доходів, залежно від того, до якої з груп ризику ті належать:
- клієнти «високої» групи ризику — ліміт 50 тис. грн на місяць;
- клієнти «середньої та «низької» груп ризику — ліміт 150 тис. грн на місяць (з 1 червня — 100 тис. грн).
При цьому Меморандум не дає визначення ступеня «ризиковості». Кожен банк застосовуватиме власні критерії оцінки під час відкриття рахунку та в процесі подальшого обслуговування клієнта.
Водночас у документі прописано, що для клієнтів групи «високої» групи ризику мають застосовуватись посилені заходи перевірки у кожному конкретному випадку. Клієнтів «низької» та «середньої» груп ризику перевірятимуть за спрощеною процедурою.
Обмеження на перекази не торкнуться клієнтів банків із підтвердженими доходами (зарплатних клієнтів та інших), а також волонтерів, чия діяльність підтверджена документально.
Також ліміти не застосовуватимуться до операцій з переказу коштів між двома рахунками, які клієнт відкрив в одному банку.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що НБУ очікує підвищення тарифів на комуналку з 2026 року.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.