НБУ очікує припливу інвестицій у $3 млрд у 2021 році

У Національному банку прогнозують цьогоріч відновлення припливу прямих іноземних інвестицій (ПІІ) на рівні $3 млрд. У 2020 році їхній відтік становив $100 млн.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» із посиланням на НБУ.

Регулятор пояснює: «у 2021 році приплив ПІІ поновиться ($3 млрд) на тлі стабілізації макроекономічної ситуації в Україні. На відміну від кризового 2020 року, в 2021 році очікується зростання прибутку підприємств з іноземним капіталом. Це вплине на те, що внесок реінвестованих доходів у надходження ПІІ знову буде позитивним».

На думку НБУ, приплив «нових» інвестицій з-за кордону залишиться на рівні попереднього року.

За прогнозами НБУ, в 2022-2023 рр. за базовим сценарієм надходження ПІІ продовжать зростати на рівні $4-5 млрд. Вищі темпи можливі, якщо уряд прискорить структурні реформи і процес великої приватизації.

Як зазначає центробанк, найбільший обсяг ПІІ без урахування реінвестованих доходів у січні-вересні 2020 року надійшов у такі галузі:

  • підприємства з виробництва електроенергії, газу, водопостачання;
  • в операції з нерухомістю;
  • транспорт;
  • харчову промисловість.

«Водночас найбільш негативні значення реінвестованого прибутку було зафіксовано в хімічному та металургійному виробництві», — зазначила пресслужба НБУ.

Регулятор вважає, що припливу інвестицій у 2021 році сприятимуть реформи судової та правоохоронної системи, демонополізація економіки й боротьба з тіньовим сектором.

Важливими банк назвав проведення прозорої приватизації та вдосконалення корпоративного управління в держсекторі, розвиток інфраструктури та продовження співпраці з МВФ.

«Фундаментом для сприятливого інвестклімату та припливу інвестицій є макроекономічна і фінансова стабільність, у забезпеченні якої головну роль відіграє уряд і НБУ. Тому важливим є збереження помірної фіскальної політики», — наголосили в центробанку.

Відтік прямих іноземних інвестицій у 2020 році становив $100 млн, відтік чистих ПІІ становив $420 млн.

Показники чистих прямих іноземних інвестицій у кризовому 2020 році були найгіршими за останні 20 років.

Як ми писали раніше, член ради НБУ поскаржився на значний відтік інвестицій з України у минулому році. Кажуть, винні туманні перспективи подолання епідемії COVID-19 та відсутність прогресу у реформах.

«Cезонний» попит на МВФ