«Не «Сватів» треба грузити 24 години, а розказувати, що у нас через 10 років почнуться війни за воду», — Оксана Забужко
УНІАН

Пандемія коронавірусу — це всерйоз і надовго, а українська політична еліта не готова нових викликів.

Про це письменниця Оксана Забужко сказала в коментарі для Сhas News на два роки з початку пандемії СOVID-19. 

«Наразі людство ще не усвідомило, куди воно вклепалося, на якому повороті опинилося. Я ще в 2020 році говорила, що це всерйоз і надовго», — говорить Забужко.

Вона констатує, що «формат, в якому останні 150 років жила і розвивалася культура», іде на спад.

«Нам треба рятуватися врозтіч, у менших форматах, не стадіонних. І це серйозні виклики, скажімо, для театру, котрий потребує живого спілкування. Це виклики до презентаційних форматів літератури, книжкового ринку», — зазначає письменниця.

Вона впевнена, що людство найближчим часом чекають війна вірусів, екологічні і кліматичні виклики. Водночас, чинна українська влада , на її думку, не виказує готовності до них.  

«Абсолютно немає розуміння від влади. Всі бачили фільм «Не дивіться вгору». І от реакція політичних еліт, які живуть у форматі «виграти вибори», на серйозні гуманітарні виклики виявилася неадекватною. Не «Сватів», чорт забирай, треба грузити, довбню, 24 години перед Новим роком, і радіти, що ти відклав собі гроші і поїхав на Мальдіви! Треба розказувати, що у нас через 10 років почнуться війни за воду! Бо, холєра ясна, ти не доживеш до тих Мальдів через 10 років! Ми всі живемо у форматі того самого фільму» — говорить письменниця.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«‎Смішно, що у Європі люди вірять, що їх не зачепить українсько-російський конфлікт. Але вони недостатньо розумні»‎