Не зберіг дистанцію. Прем’єр Швеції відвідав ТРЦ, хоч і закликав залишатися вдома

Прем’єр-міністр Швеції Стефен Левен анонсував 18 грудня нові карантинні обмеження й закликав громадян бути відповідальними, щоб стримати епідемію

А за два дні… відвідав торговий центр. Про це повідомляє The Local.

Про візит прем’єра до ТРЦ першим повідомив таблоїд Expressen. За їхньою інформацією, Левен відвідав магазин годинників і це був вже третій його візит до ТРЦ протягом грудня.

Тепер вихід політика за покупками вимушений був коментувати прессекретар Левена Мікаель Ліндстрьом.

«Він відвідав Gallerian (торговий центр), щоб забрати попереднє замовлення. Цей візит ретельно планувався. Прем’єр дотримувався рекомендацій Агентства громадського здоров’я та власних закликів уникати людних місць. Я не можу надати детальніший коментар», — сказав прессекретар у коментарі агентству TT.

У рекомендаціях Агентства охорони здоров’я людей просять ходити за покупками поодинці, не витрачати на це більше часу, ніж необхідно, та уникати днів і годин, коли в магазинах зазвичай багато покупців.

Критики вчинку Левена вказують на те, що хай навіть візити до магазинів не заборонені, прем’єр мав би подати приклад власною поведінкою. 

«Дії Левена підривають усю стратегію. Хто серйозно сприйматиме його слова наступного разу?» — пише Expressen у своєму едіторіалі.

«Міністри і прем’єри, які закликають нас усіх утриматися від передріздвяних походів у магазини, не мали б йти туди самі, навіть якщо вони дотримуються рекомендацій», — відреагував журналіст Гьоран Грейдер.

Стефан Левен не є першим зі шведських політиків, кого критикують за шопінг під час пандемії.

Міністр юстиції Морган Йоханссон відвідав торговий центр Nova Lund на півдні Швеції 26 грудня. Пізніше він назвав візит «необережним» під тиском критики.

У вересні громадськості не сподобалася поведінка лідера християнських демократів Ебби Буш. Вона взяла участь у вечірці до ювілею друга, а також у ювілеї лідера шведських демократів.

Довкола Ебби почалася дискусія після танців, обіймів і поцілунків у щоки на вечірці 40-річчя її друга в кінці вересня. Вона так себе поволила за кілька днів після того, як прем'єр-міністр попередив людей уникати обіймів та багатолюдних домашніх вечірок на тлі зростання рівень зараження у Швеції.

«Більшу частину вечірки проводили ззовні. Заднім числом я могла подумати, що було б краще не їхати, і це лягло в основу моїх подальших рішень», — сказала Буш в електронному листі Expressen.

Елла Болін, радник християнсько-демократичної партії, яка відповідає за догляд за літніми людьми в Стокгольмі, також взяла участь у вечірці, а потім сказала Expressen, що вона шкодує про своє рішення.

Лідер партії демократів Швеції Джиммі Окессон також потрапили в кадр: він сидів без дистанції й обнімав гостей на вечірці.

В грудні влада Швеції почала вживати жорстких заходів для стримування розповсюдження коронавірусу.

Країна довго відмовлялася від них, на відміну від більшості європейських держав. Швецію довго ставили у приклад противники жорсткого карантину. Проте зараз шведські посадовці визнають, що захворюваність на коронавірус зростає та економіку відсутність локдауну не вберегла від падіння.

Фіка для своїх. Як у Швеції цьогоріч готуються до Різдва