«Немає часу чекати»: Кабмін підтримав законопроєкт про медичний канабіс

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількість людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати», — наголосив він.

У зв'язку з цим уряд підготував законопроєкт для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

«Комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях», — підкреслив міністр.

Він пояснив, що медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, і тому не може конкурувати з наркотичними засобами.

При цьому Кабмін все одно пропонує встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів на основі канабісу з огляду на чутливість до цього питання у суспільстві.

Ляшко розповів, що препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Також вони застосовуються при лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу.

Ці ліки допомагають полегшити біль та страждання важкохворим та паліативним хворим, зокрема онкологічним хворим та пацієнтам з ВІЛ.

Нагадаємо, у липні Верховна Рада вже намагалася легалізувати медичний канабіс, але тоді відповідний законопроєкт не набрав необхідної кількості голосів. Після цього свій варіант законопроєкту розробили в МОЗ і у листопаді винесли його на громадське обговорення. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Кабмін легалізував деякі препарати на основі канабісу