Німеччина не постачатиме ракети Taurus Україні, бо боїться втягування у війну

Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично проти постачання далекобійних крилатих ракет Taurus Україні, посилаючись на ризик втягування своєї країни у війну. За його словами, чого не вистачає Україні, так це боєприпасів.

Про це він написав у соцмережі Х.

«Німеччина є найбільшим військовим постачальником України в Європі. Це так і залишається. Але зрозуміло одне: ми не станемо стороною війни — ні прямо, ні опосередковано. Цими двома принципами я керуюся у всіх своїх рішеннях», — заявив Шольц.

За його словами, чого не вистачає Україні, так це боєприпасів. Він додав, що його «дуже дратує відсутність балансу між тим, що дійсно потрібно зараз, і дебатами про цю систему (Taurus)».

«Це дуже далекобійна зброя. І те, що роблять (постачанням крилатих ракет — Прим. Ред.) британці і французи з точки зору контролю над цілями та супровідного контролю над цілями, не може бути зроблено Німеччиною. Це знає кожен, хто мав справу з цією системою», — заявив Шольц.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вкотре наголосив, що Україна потребує крилатих ракет Taurus для захисту від росії, а побоювання щодо ескалації, на його думку, є безпідставними.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Бундестаг рекомендував надати Україні далекобійне озброєння — нардеп (оновлено)