Німеччина, Польща і Швеція оголосили дипломатів РФ персонами нон ґрата
Pixabay

8 лютого Німеччина, Польща і Швеція вислали по одному російському дипломату у відповідь на висилку Росією дипломатичних працівників трьох країн нібито за їхню участь у протестах за звільнення російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це повідомили пресслужби МЗС трьох країн.  

Очільниця відомства Швеції Анн Лінде заявила у Twitter, що російського посла у Стокгольмі попросили, щоб один з працівників посольства залишив Швецію.

«Це чітка відповідь на неприйнятне рішення про висилку шведського дипломата, який тільки виконував свої обов'язки», — наголосив він.  

Німецьке дипвідомство назвало висилку свого дипломата з Росії невиправданим.

«Німецький дипломат, про якого йдеться, просто виконував свою функцію відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, спостерігаючи за розвитком подій у Росії законними засобами», — йдеться у заяві МЗС Німеччини.

Міністерство закордонних справ Польщі повідомило, що відповідно до принципу взаємності та у координації з Німеччиною і Швецією оголошує персоною нон ґрата дипломата РФ із генерального консульства Росії в Познані.

Chas News повідомляв, що Боррель після візиту до Москви публічно розкритикував Кремль за арешт Навального.

«Євросоюз і Росія йдуть в різні боки». Глава дипломатії ЄС натякнув на санкції і нагадав про територіальну цілісність України