404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Новий варіант COVID-19 не впливає на смертність і ефективність щеплення, вважає ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не має доказів того, що новий штам COVID-19 може викликати важкі захворювання або смертність. Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

«Великобританія повідомила, що цей новий варіант передається легше, але поки немає доказів того, що він з більшою ймовірністю може стати причиною важкого захворювання або летального результату», — сказав глава ВООЗ.

Він підкреслив, що світу потрібно якомога швидше обмежити передачу всіх вірусів SARS-CoV-2: «Чим більше ми дозволяємо йому поширюватися, тим більше у нього можливостей змінитися».

За словами головного технічного спеціаліста ВООЗ Марії Ван Керкхов, організація дійшла висновку, що новий штам коронавірусу, виявлений у Великій Британії, не впливає на ефективність вакцини від COVID-19.

Вона уточнила, що за останніми даними, що надійшли з Британії, один носій нового штаму в середньому заражає 1,5 людини. Носій попередніх штамів в середньому заражав 1,1 людини.

«Зараз британські експерти намагаються визначити, чи пов’язано це тільки з самим штамом або також з поведінкою тих, хто їм заразився. Вони продовжують над цим працювати», — сказала Ван Керкхов.

Представник ВООЗ Майк Райан заявив, що жоден з штамів коронавірусу поки не зміг «сховатися» від діагностики.

«За останні кілька місяців з’явилося безліч нових штамів вірусу, і деякі з них позначилися на подальшому поширенні COVID-19, а деякі — ні. Але жоден з штамів ще не вплинув на важкість перебігу хвороби, не навчився «ховатися» від діагностики або від вакцин», — заявив Райан.

Як повідомляв Центр громадського здоров’я, всі лабораторії в Україні оснащені необхідним обладнанням для тестування на COVID-19, «британського» штаму в Україні не виявлено.

Як ми писали раніше, ВООЗ обіцяє інформувати про характеристики нового штаму COVID-19.

Україна поки що не закриватиме авіасполучення з Великобританією (оновлено)