404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Нововведення для українців на кордоні зі Словаччиною. Країна до 24 січня на локдауні

З 15 січня 2021 року Словаччина змінила порядок пропуску людей через українсько-словацький кордон. Про це попереджає Держприкордонслужба.

«З 08:00 (за київським часом) 15.01.2021 припиняється пропуск пішоходів у пункті пропуску «Вишнє Нємецке» (з українського боку пункт пропуску «Ужгород»). Водночас відновлюється оформлення пішоходів у пункті пропуску «Убля» («Малий Березний»). Пункт пропуску «Велке Слеменце» («Малі Селменці») залишається тимчасово закритим», — пишуть прикордонники.

Зараз у Словаччину можуть в’їжджати лише ті громадяни «третіх країн», які мають право на проживання там або національну візу, видану посольствами Республіки за кордоном.

Можна також в’їхати близьким родичам особи, яка має право на проживання в Словацькій Республіці, або громадянина СР (дружини, неповнолітньої дитини цих осіб, батьків неповнолітньої дитини).

Після в’їзду на територію Словаччини усі громадяни зобов’язані дотримуватися карантинних заходів. Вони також повинні зареєструватися на сайті, пройти лабораторну діагностику COVID-19 не пізніше п’ятого дня ізоляції та повідомити про своє прибуття медпрацівникові.

Є винятки — члени екіпажів, пілоти, водії, що здійснюють вантажні перевезення, бригади медслужби можуть в'їжджати на територію СР без карантинних обмежень.

Також дозволяється в'їзд громадян третіх країн з метою транзиту до однієї з держав-членів ЄС, де вони мають постійне або тимчасове місце проживання. Транзит через територію Словаччини повинен відбуватися без зупинки, за винятком зупинки на заправку, та не пізніше, ніж протягом восьми годин.

В'їзд громадян країн-членів ЄС на територію Словаччини через зовнішній кордон не обмежений, але щодо них також застосовуються карантинні заходи або умови транзиту через територію країни.

У Словаччині з 1 січня 2021 року діє локдаун із суворою комендантською годиною і мінімальними винятками. Обмеження діятиме до 24 січня.

Після Різдва українці пожвавили закордонні подорожі, особливо в ЄС. Жорсткий карантин в Польщі, Угорщині і Чехії не лякає мандрівників. 

Як ми писали раніше, 1 січня подорожчали біометричні паспорти. Це сталося, бо бланки документів вартуватимуть більше.

Тестуватимуть усіх. Таке собі може дозволити 5-мільйонна Словаччина