404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Об'єкт мемів та прихильниця України. Дженніфер Псакі повертається до Білого дому
Getty images

Новообраний президент США Джо Байден особисто повідомив, що прессекретарем Білого дому стане Дженніфер Псакі. Новий очільник країни взагалі вирішив сформувати комунікаційну команду своєї адміністрації виключно з жінок.

Чим же відома Псакі? І чого чекати від її призначення?

Першого грудня Дженніфер Псакі виповнилось 42 роки. Її політична кар'єра тісно пов'язана з 44-м президентом США Бараком Обамою. З 2009 по 2011 роки Дженніфер Псакі працювала в його пресслужбі, згодом на рік залишала політику, щоб приєднатися до компанії Global Strategy Group (PR та зв'язки з громадськістю). 2012 року повернулася до команди Обами в ході його виборчої кампанії. У лютому 2013 року Псакі призначили офіційним представником Державного департаменту США, американського міністерства закордонних справ.

Наступні два роки Псакі змогла в повну силу відчути на собі роботу російських ботоферм та тролів, проти неї було організовано потужні інформаційні кампанії. Саме так в Кремлі реагували на слова підтримки України та критичні заяви щодо анексії Криму та бойових дій на Донбасі. Існує думка, що чинний директор департаменту інформації та преси МЗС РФ Марія Захарова з'явилася на своїй посаді саме завдяки Псакі — як противага популярності американського політика на фоні тьмяного Олександра Лукашевича.

У квітні 2015 року Псакі повернулася до Білого дому, очоливши директорат з комунікації, з якого пішла вже разом з Обамою. Протягом президентства Дональда Трампа вона працювала політичним коментатором телекомпанії CNN. В листопаді 2020 року її запросили до команди Байдена.

За словами Ганни Шелест, директора безпекових програм ради зовнішньої політики «Українська призма», Байден формує свою команду з досвідчених професійних кадрів, яких знає ще з адміністрації Обами. На користь Псакі говорить її стресостійкість та відсутність політичних скандалів. Чи варто очікувати якихось змін в комунікації США з Україною? Ймовірно, що ні. «Нова стара» посада Псакі не є вершиною ієрархії комунікації Білого дому.

«Вона не формує порядок денний директорату комунікації, тому жодних наративів чи директив не генеруватиме особисто. Байдену потрібен стресостійкий прессекретар, що буде транслювати його позиції, організовувати роботу з журналістами. Псакі добре знає і вміє це робити. Її досвід роботи в Держдепі показав цілковиту ефективність та готовність працювати в стресових ситуаціях», — каже Шелест.

Підтримка України

Повідомлення про призначення Псакі прессекретарем Білого дому викликало неабияку реакцію в російському сегменті інтернету та соціальних мережах. Як то кажуть, там «палає» яскраво і гаряче. Її російський візаві Дмитро Пєсков вже встиг заявити, що прессекретар не формує зовнішню політику, а Псакі — це особистий вибір Байдена.

Псакі завжди підтримувала Україну

«Не дивлячись на пропагандистську машину Росії, я все ще залишаюся тут, як і сильна, демократична Україна»,— написала свого часу представник Держдепу в Twitter.

 Офіційну сторінку речника Держдепу перейменовують для нового керівника, на сьогодні це Морган Ортагус.

Наразі реакцій від головних пропагандистів РФ — Кисельова, Соловйова та Симоньян на нове призначення Псакі поки не було. Проте почекаємо. Свого часу прихід Псакі в Держдеп став своєрідним індикатором російської системи пропаганди та дезінформації. На кожне критичне висловлювання Псакі та реакцію щодо Криму та бойових дій на Донбасі в мережі з'являлися нові порції фейків та мемів. Треба визнати, вона сама цьому посприяла.

Білоруське море і гори Ростова

На одному з брифінгів Псакі обмовилась, що газ транспортується із Західної Європи до Росії, але швидко виправилась, вказавши, що  процес відбувається навпаки. Іншого разу політик помилилася в географії, заявивши, що на російсько-українському кордоні в Астраханській області проходять військові навчання. Відомий російський боксер, що пізніше став депутатом російської Держдуми, відправив Псакі бандероль з картою Росії, аби вона могла переконатися, що Астраханська область не межує з Україною. З того часу маховик фейків було запущено з такою силою, що навіть зараз невідомо, що справді сказала політик, а що вигадано російською пропагандою. Псакі звинувачували у відсутності елементарних знань в географії та економіці, їй приписували слова про Шостий флот США біля берегів Білорусі, українських туристів у горах Ростову. Ба більше, у відсутності адекватності, мовляв, вона забула одягнути чобіт, збираючись на пресконференцію. Насправді речниця після травми ноги носила спеціальний бандаж.

Байден каже, що не скасує торгову угоду першої фази з Китаєм, підписану Трампом