404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Очільник МОЗ оцінив карантин вихідного дня
Getty Images

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що завдяки карантину вихідного дня зменшиласт динаміка зростання кількості хворих на COVID-19. Проте очільник МОЗ наголосив, що українці «не дуже добре» дотримувалися карантинних обмежень.

Про це держслужбовець розповів на брифінгу.

«Кінцеві результати ми побачимо, коли завершиться цей тиждень і ми зможемо порівняти статистику, але попередньо — якщо ми рівняємо день до дня — ми вже бачимо навіть зменшення не лише динаміки зростання, а й кількості захворівших», — зазначив міністр.

За його словами, в Україні другий день поспіль більше людей, які одужали від коронавірусу, ніж тих, які захворіли на COVID-19.  

«У нас за минулу добу 14 496 захворівших. У минулий четвер, тиждень тому, було 15 331. І в нас сьогодні ще одужавших більше, ніж захворівших, другий день поспіль», — каже Степанов.

У відеозверненні очільник МОЗ сказав, що українці несумлінно дотримувалися нових карантинних обмежень.

«У нас три тижні був карантин вихідного дня, були загальні обмеження по країні і більш жорсткий карантин на вихідні. М'яко кажучи, країна його не дуже добре дотримувалася, особливо в перші вихідні», — говорить Степанов.

Міністр нагадав, що наразі украхнці живуть в умовах загальних карантинних обмежень для помаранчевої зони епідемічної небезпеки.

Коли посилять карантинні обмеження 

Посилений карантин можуть запровадити з 2 по 23 січня, розповіли інсайдери «РБК-Україна» в Кабміні та Офісі президента.

«Остаточного рішення немає, це один з 3-4 робочих варіантів», — зазначив співрозмовник видання в уряді.

Джерело підкреслило, що мова йде саме про посилений карантин, а не про локдаун. У відомстві вважають, що в січні ділова активність і так різко падає.

Інсайдери ЗМІ підкреслили, що посилення обмежень вже після Нового року нібито підтримує президент України Володимир Зеленський.

Chas News повідомляв, скільки коштуватимуть державі й бізнесу карантинні обмеження у грудні.

«Зробіть паузу». Очільник Мінкульту закликав українців «відсвяткувати» скасування карантину вихідного дня