Окупанти хочуть мобілізувати чоловіків, які залишились в Маріуполі — радник мера

Окупаційні війська посилили фільтраційні заходили у Маріуполі. Про це розповів Петро Андрющенко, радник мера міста.

У фільтраційних таборах та пунктах російських окупантів чоловіків після допитів, перевірки гаджетів та огляду тіла розділяють з іншими та проводять окремі допити, включно з імітацією розстрілу. За даними Андрющенко, від 5 до 10 відсотків не проходить фільтрацію. Цих чоловіків вивозять в Докучаєвськ та Донецьк. Їх доля на разі не відома.

Крім того, з 18 квітня окупанти хочуть на тиждень закрити місто на в’їзд/ виїзд та заборонити переміщення по районах на тиждень. За цей час росіяни планують провести фільтрацію усіх чоловіків, що залишились в місті. З цієї метою їх мають вивезти до Новоазовська.

За інформацією Андрющенко, частину чоловіків планують мобілізувати до російського окупаційного корпусу, а ще частину відправити на розчистку завалів. Віднесених до неблагонадійних хочуть ізолювати.

«З огляду на всі фактори, окупанти збираються залишити в місті виключно жінок та чоловіків для обслуговування потреб. Ми пов’язуємо це з неможливістю утримувати в місті цивільне населення навіть в мінімально придатних для життях умовах», — додав радник мера.

Він додав, що гуманітарна ситуація у місті погіршується. Особливо критична ситуація у сфері охорони здоров'я. Окупанти заявляють, що запрацювала колишня обласна лікарня, але фактично там вахтовим методом в день чергує лікар — терапевт в день. У результаті переважна більшість місцевих жителів, що ще залишилися у місті, позбавлені медичної допомоги.

Також окупанти взяли під контроль більшість «пабліків» в соцмережах по пошуку близьких та фіксуванню пошкоджень житла. У них вони поширюють контент, який має переконати, що загарбники «ввічливі і допомагають», а українська влада «винна у всьому».

Нагадаємо, 1 березня російські війська оточили Маріуполь та з того часу постійно ведуть штурм міста. Наразі головний центр оборони наших військових знаходиться на території заводу «Азовсталь».

12 квітня частина бійців 36-ї бригади морської піхоти змогла прорватися до позицій «Азову». При цьому частина морпіхів, які тримали оборону на заводі Ілліча, здалася у полон.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Ситуація критична». Командир морпіхів закликав терміново деблокувати Маріуполь