Окупанти утримують у фільтраційних таборах під Маріуполем 2 тис. чоловіків — Андрющенко (відео)

Російські військові облаштували фільтраційні табори в селах Безіменне та Козацьке під Маріуполем та в жахливих умовах утримують там сотні людей.

Про це у Telegram повідомляє Петро Андрющенко, радник мера Маріуполя.

За його словами, близько 2 тис. осіб з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка вивезли до таборів чотири тижні тому. Чоловіків поселили в приміщенні школи та клубу, документи у них забрали.

Людям заборонено покидати територію табору, спати вони мусять на підлозі в коридорах, а медичної допомоги не отримують. Серед полонених в Безіменному вже зафіксований перший випадок туберкульозу, а в Козацькому загинув чоловік, якому не викликали швидку допомогу.

Людей годують тричі на день, але якість їжі погана. Для підтримування гігієни є один умивальник з холодною водою на сотні людей.

Чоловіки не можуть покинути територію табору. Коли вони намагалися прорватися до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хреста, їх схопили та побили.

Полонені змушені працювати на вулицях в Безіменному та Новоазовську. Окупанти кажуть, що ще вирішують, використовувати чоловіків як робочу силу чи мобілізувати.

А 2 травня людям заявили, що вони гратимуть роль полонених українських військових на параді в Маріуполі, який відбудеться 9 травня.

«Все це ще раз показує реалії окупації. Пертворення Маріуполя на справжнє гетто. Про яке знов мовчить світ», —  підсумував Андрющенко.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Від авіаудару по драмтеатру Маріуполя загинули близько 600 людей — AP