404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Орган з нагляду за правами ЄС попереджає про «підводні камені» у використанні штучного інтелекту
Sesec.eu

Служба захисту прав Європейського Союзу попередила про ризики використання штучного інтелекту в прогностичній поліцейській діяльності, медичних діагнозах та цілеспрямованій рекламі. В наступному році союз планує вирішити проблеми, які постають через застосування цієї технології.

Хоча ШІ широко використовується правоохоронними органами, правозахисні організації заявляють, що його також зловживають авторитарні режими для масового та дискримінаційного нагляду, пише Reuters. Критики також стурбовані порушенням основних прав людей та правил конфіденційності даних.

Засноване у Відні Агентство ЄС з основних прав (FRA) закликало органи державної влади у звіті, опублікованому в понеділок, надати більше вказівок щодо того, як існуючі норми застосовуються до ШІ, та забезпечити, щоб майбутні закони про ШІ захищали основні права.

«ШІ не є безпомилковим, його розробляють люди — і люди можуть помилятися. Ось чому люди повинні бути в курсі, коли використовується ШІ, як він працює і як оскаржувати автоматизовані рішення», — зазначив у заяві директор FRA Майкл О’Флаерті.

Звіт FRA надходить напередодні розгляду у 2021 році Європейською комісією, керівним органом ЄС, законодавства, яке охоплює так звані сектори високого ризику, такі як охорона здоров'я, енергетика, транспорт та частини державного сектору.

Агенція заявила, що правила ШІ повинні поважати всі основні права, із гарантіями, що забезпечують це, і включати гарантію того, що люди можуть оскаржувати рішення, прийняті ШІ, і що компанії повинні мати можливість пояснити, як їхні системи приймають рішення ШІ.

Організація також заявила, що слід провести більше досліджень щодо потенційно дискримінаційних наслідків ШІ, щоб Європа могла захиститися від них, і ЄС повинен пояснити, як правила захисту даних застосовуються до цієї технології.

Звіт FRA базується на більш ніж 100 інтерв'ю з державними та приватними організаціями, які вже використовують ШІ, й аналізі на основі використання ШІ в Естонії, Фінляндії, Франції, Нідерландах та Іспанії.

Як ми писали раніше, Сингапур першим у світі офіційно впроваджує ідентифікацію особи за обличчям.

Українських злочинців аналізуватиме штучний інтелект