Ось вона, робота для самітника. Медсестра зі Швеції стала єдиним глядачем Гетеборзького кінофестивалю
Lonely Planet

Організатори Гетеборзького кінофестивалю, який є найбільшим у Скандинавії, проводять конкурс в 2021 році, незважаючи на пандемію.

Питання безпеки вирішили радикально: глядач буде всього один. Це глядачка — шведська медсестра Ліза Енрут. Її відібрали з 12 тисяч претендентів, про конкурс ми писали раніше.

За умовами організаторів, потенційні учасники повинні були працювати в сфері охорони здоров'я і допомагати в боротьбі з COVID-19. Ну і, звичайно, любити кіно.

По-друге, сам кінофестиваль проводять на безлюдному острові Хамнескар в Північному морі. Головна визначна пам'ятка там — маяк Патер Ностер, біля якого знаходиться готель, де поселили Енрут. Там вона має провести тиждень. Весь цей час Енрут проведе за переглядом фільмів (всього їх у програмі 70). Свої враження від фільмів вона буде записувати на відео. При цьому доступу до телефону, комп'ютера або книг у неї нема.

Медсестра з нетерпінням чекала початку фестивалю. Вона каже, що робота вимотала її донезмоги. Дівчина розраховує, що зміна обстановки допоможе відновити сили.

70 фільмів по (умовно) 1,5 години — це 105 годин. У тижня 168 годин. Тобто щодня медсестра повинна витрачати приблизно 15 годин на перегляд кіно. Втім, фільми можуть виявитися коротшими за 1,5 годин — і тоді у глядачки на самоті є шанси.

 

 

Каннський фестиваль перенесли з травня на липень 2021 року