Пандемія коронавірусу може закінчитися у 2022 році — прогноз Moderna
Pixabay

Стефан Бансель, генеральний директор компанії Moderna, вважає, що пандемія коронавірусу може закінчитися через рік, пише Reuters.

«Якщо подивитися на загальнопромислове розширення виробничих потужностей за останні шість місяців, то до середини наступного року має бути доступна достатня кількість доз, щоб кожен житель Землі міг пройти вакцинацію. Вакцинація також буде можлива в необхідному обсязі», — заявив гендиректор Moderna.

За його словами, скоро вакцинація буде доступна навіть для немовлят.

«Ті, хто не робить щеплення, будуть імунізуватися природним шляхом, тому що штам «Дельта» настільки заразний. Таким чином, ми опинимося в ситуації, схожій на ситуацію з грипом. Ви можете або зробити щеплення і добре перезимувати. Або не робити його і ризикувати захворіти і, можливо, навіть потрапити до лікарні», — додав Бансель.

На питання, чи означає це повернення до нормального життя у другій половині 2022 року, він сказав: «Відсьогодні — через рік, я вважаю».

Бансель очікує, що уряди країн схвалять повторні щеплення для вже вакцинованих людей, тому що пацієнти з групи ризику, які були щеплені минулої осені, безсумнівно потребують повторної вакцинації.

Раніше повідомлялось, що 23 вересня Україна перейшла у «жовту» карантинну зону.

Ухилитися не вдасться! Уряд запроваджує обов’язкову вакцинацію для освітян та держчиновників