404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Паралізований американець кинув виклик мавпі зі стартапу Neuralink

Паралізована людина кинула виклик мавпі, щоб з'ясувати, чия сила думки сильніша.

У квітні 2021 року компанія Ілона Маска Neuralink показала, як її піддослідна мавпа Пейджер грає у пінг-понг «силою думки» — за допомогою чипа, імплантованого в її мозок.

Про це повідомляє MIT Technology Review.

Примат на призвісько Пейджер може стати учасником ще одного публічного випробування. Його викликав на віртуальний поєдинок американець Натан Коупленд зі схожим чипом у голові.

Чоловік хоче зіграти з твариною у пінг-понг за допомогою імплантованих пристроїв і з'ясувати, чий гаджет крутіший.

Коупленд паралізований після автомобільної аварії — він не може ходити або ворушити пальцями, рухається у нього тільки плече. Останні шість років він використовує вбудований нейроімплант для управління планшетом. Чип йому розробила і імплантувала компанія Utah Array.

Чоловік зізнається, що після перегляду ролику з мавпою в нього одразу виникло бажання позмагатися з нею у грі. Однак американець усвідомлює, що його чип вже застарів — він провідний і менш функціональний, проте Коупленд все ж сподівається на перемогу.

Про намір позмагатися з мавпою Коупленд заявив в ефірі науково-популярної радіопрограми Science Friday, куди його запросили обговорювати нейроінтерфейси. Він розповів, що до цього грав за допомогою чипа переважно в старі ігри Sega. Але весь останній тиждень він активно готується до бою — відпрацьовує подачі у пінг-понгу.

У Neuralink поки не відреагували на пропозицію. Якщо ж компанія погодиться, стрім поєдинку, швидше за все, проведуть на платформі Twitch.

Фірма Маска імплантувала в мозок мавпи чіп. Тепер тварина може силою думки грати у відеоігри