404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
ПАРЄ ратифікувала повноваження російської делегації
Getty Images

Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) 28 січня схвалила резолюцію про підтвердження повноважень російської делегації. Вона не запровадила проти неї обмежень через дії РФ, що суперечать принципам Ради Європи.

ПАРЄ не підтримала ініційоване Україною та її партнерами оскарження повноважень делегації РФ, як написав у своєму Telegram-каналі народний депутат, член української парламентської делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Після довогодинних дебатів ПАРЄ прийняла критичну щодо РФ доповідь, але при цьому підтвердила повноваження російської делегації. Як пише Гончаренко, 109 делегатів проголосовали «за», 37 (включно з українським) «проти». УП наводить трохи інші цифри — 107 голосів «за», 36 парламентрів виступили «проти», 24 «утрималися».

«На жаль, ПАРЄ не підтримала ініційоване нами оскарження повноважень російської делегації. Але ми не збираємося здаватися», — написав Гончаренко.

На жаль, багато колег по Асамблеї досі намагаються шукати примарний «діалог» з тими, хто його не збирається вести. Але ми цю справу так не залишимо. Ми, разом з нашими міжнародними друзями, будемо оскаржувати повноваження російської делегації кожного разу, коли це буде можливо

Оскільки резолюція стосувалась повноважень делегації РФ, російські депутати не мали права брати участь у голосуванні.

Резолюцію ухвалили у найбільш прихильній до Росії редакції. Раніше моніторинговий комітет ПАРЄ відхилив усі українські правки до цього рішення.

Резолюція пропонує визнати, що у низці питань Росія відступила від зобов’язань перед Радою Європи, і останнім часом додатково погіршила ситуацію.

Зокрема, документ критикує зміни до конституції РФ, які дозволяють не виконувати рішення ЄСПЛ; надання парламенту Росії важелів впливу на КС; додаткові кроки, спрямовані на закріплення незаконної анексії Криму тощо.

Крім того, ПАРЄ засудила авторитарні тенденції, що загострилися останнім часом; пожорсткішання норм, що підривають свободу зібрань, боротьбу уряду РФ з неурядовими організаціями тощо.

Окремий блок звинувачень присвячений не розслідуваному отруєнню Олексія Навального та придушенню останніх протестів.

Але після цього переліку проєкт пропонує не накладати на РФ жодних санкцій у ПАРЄ, пояснюючи це «прагненням до діалогу».

Передісторія

Днями стартувала перша в цьому році сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи. Раніше Бюро ПАРЄ ухвалило рішення рекомендувати Асамблеї не проводити поточних дебатів по Криму, так само як і не проводити дебати на тему «Заборона російської та інших мов меншин в Україні».

Українська делегація в понеділок підняла питання про повернення до поточної дискусії щодо порушення прав людини в Криму.

Крім того, напередодні українська делегація в ПАРЄ, спільно з представниками інших країн, ініціювала процедуру оскарження повноважень делегації Росії. За це рішення проголосувало 38 делегатів.

Делегація Російської Федерації пригрозила відмовитись працювати у ПАРЄ у разі спроби покарати їх за порушення прав людини.

«Глибоко стурбовані». Члени ПАРЄ пообіцяли Росії «юридичні висновки» після жорсткого придушення протестів