Пентагон назвав Росію «стійкою загрозою» для США і Європи
Pixabay

Росія залишається загрозою для США та ЄС, незважаючи на санкції. Напередодні Штати та Союз запровадили економічні обмеження стосовно РФ.

Про це повідомила пресслужба Пентагону, посилаючись на слова очільника Європейського командування США та генерала ВПС Тода Уолтерса.

«Росія залишається стійкою загрозою існування Сполучених Штатів і наших європейських союзників», — наголосив він.

За його словами, Москва прагне зберегти свою сферу впливу ще з радянських часів. За думку Уолтерса, вона використовує нетрадиційні інструменти, зокрема приватні військові компанії, щоб «залякати, послабити і розділити» союзників США.

«Не дивлячись на міжнародний осуд і поточні економічні санкції, Росія веде дестабілізуючу і зловмисну діяльність по всьому світу», — додав генерал.

Противники Штатів та ЄС посилюють агресію шляхом кібератак і дезінформації, підкреслив Уолтерс. Він каже, що якщо ці дії не зупинити, то вони переростуть в ще більшу агресію.

«Ми живемо в епоху глобальної конкуренції за владу. Перемога в цю епоху означає, що глобальна конкуренція за владу не переросте в глобальну війну за владу», — підкреслив генерал.

Також він звинуватив Росію і Китай у спробах «мілітаризувати арктичний регіон».

Напередодні у ЄС та США підтримали санкції проти телеканалів, пов'язаних з Медведчуком. 

ЄС запровадив санкції за арешт Навального проти керівників чотирьох силових відомств РФ