Перед введенням санкцій «літаки Медведчука» перегнали у Швейцарію — ЗМІ
Getty Images

Три чартерних літаки, на офшорних власників яких Рада нацбезпеки і оборони наклала санкції через діяльність нардепа Віктора Медведчука, перегнали у швейцарське містечко Сент-Галле перед засіданням РНБО.

Про це повідомляють журналісти Bihus.Info.

Саме в цьому місті прописаний бенефіціарний власник «труби Медведчука», який заробляв на схемі з нафтопродуктопроводом.

В рішенні РНБО йдеться про накладення санкцій на п’ять офшорних компаній, які, в свою чергу, значаться власниками приватних літаків.

Дві з них напряму пов’язані з нардепами Медведчуком і Тарасом Козаком. Ті в різний період користувалися цими бортами.

Третя компанія записана на дружину Ігоря Кушніра — президента будівельного холдингу «Київміськбуд». Кушнір після рішення РНБО сказав, що санкції, найвірогідніше, наклали помилково.

Четверта компанія пов’язана з екснардепом і бізнесменом Віталієм Хомутинніком. Останній підтвердив, що компанія належить йому, на цю компанію зареєстровано лише літак і також заявив про помилковість накладення санкцій.

П’ята компанія з санкційного списку — WHPA AVIA LTD — зареєстрована на Віргінських островах. Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося. Але Bihus.info припускає, що ця структура пов’язана з компанією з дуже схожою назвою – WHPA LIMITED, яка пов’язана з російським бізнесменом Сергієм Сударіковим. Останнього ЗМІ називають наближеним до очільника «Роснєфті» і давнього друга президента РФ Володимира Путіна Ігоря Сєчіна. 

Група компаній «Регіон», яку контролює Сударіков, за інформацією журналістів «Схем», також може бути пов’язаною і з оточенням самого Медведчука. 

Літаки усіх трьох офшорних компаній, попри заяви Кушніра і Хомутинніка про помилковість рішення, з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен у Швейцарії. Там вони, за інформацією журналістів, лишаються досі.

Саме в Сент-Галлені юридично прописана фірма «Інтернешнл Трейдінг Партнерс» — співвласник українського «Прикарпатзахідтрансу». Ця фірма по суті й стала причиною накладення санкцій через те, що володіє частиною нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», призначений для перекачування дизелю з Росії та Білорусі до України і Європи.

З цією швейцарською компанією та з її власником — Анатолієм Шефером — пов’язують Медведчука та його оточення. Воно нібито заробляло на володінні нафтопроводом. Щоправда, в ОПЗЖ раніше вже спростовували інформацію про причетність Медведчука до «труби».

Після накладення санкцій цю частину «труби Медведчука» повинні передати під управління Нацагенства з розшуку і управління активами.

Напередодні стало відомо, кому віддадуть підсанкційне майно, яке забрали у Медведчука

Chas News повідомляв, що РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука та його дружини. 

ВАКС заарештував «нафтопродуктопровід Медведчука»