404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Переможці виборів у Литві обіцяють більше жінок в уряді
delfi.lt

У новому уряді Литви буде більше жінок, ніж будь-коли раніше, заявила в середу переможниця виборів Інгріда Сімоніте, намагаючись змінити традиційні гендерні установки в державі Балтійського моря.

Партія «Союз Вітчизни — Литовські християнські демократи», головою якої є Сімоніте — правоцентристська основна опозиційна партія, коріння її — в антирадянському русі за незалежність 1980-х. Наступний уряд ця партія призначить разом з двома ліберальними партіями, обидві з них очолювані жінками.

У неділю коаліція отримала 74 місця в 141-місцевому парламенті, повідомляє Reuters.

Країна, де проживає менше 3 мільйонів людей, порівняно добре пережила коронавірусну кризу, хоча число випадків й зростає останнім часом, як і в інших країнах Європи. Але прем'єр-міністр Саулюс Сквернеліс зазнав критики за те, що не створив більше робочих місць і не зупинив зростання боргів.

Минулого року Сквернеліс очолював один з небагатьох європейських кабінетів, де були представлені лише чоловіки. Цю пропорцію Сімоніте сподівається змінити, призначивши п'ять і більше жінок до наступного складу з 15 членів.

«Я хочу на прикладі себе та своїх колег показати, що не тільки чоловіки можуть бути на вершині, але й жінки», — сказала Сімоніте в інтерв'ю Reuters.

«Багатьох членів нашого суспільства сформувало традиційне виховання, яке наказує дівчатам бути медсестрами або вчителями, тоді як хлопчики мають стати лідерами та особами, які приймають рішення. Ці речі самі по собі повільно б змінилися» — додала політик.

Симоніте була міністром фінансів у попередньому уряді Національної спілки, який втратив владу в 2012 році після однієї з найсуворіших програм жорсткої економії, яка спричинило обвал ВВП приблизно на 15% у 2009 році.

Але вона каже, що не буде вдаватися до економії, якщо коронавірус знову атакує економіку.

 «У 2009 році ми мали власну валюту, ризикували девальвацією, і ніхто нам не позичав, тому нам потрібні були скорочення. Зараз у нас євро та сприятлива монетарна політика, і дякую Богу за це», — сказала вона.

Симоніте заявила, що її уряд і надалі працюватиме над посиленням реакції ЄС на білоруську кризу.

Литва надала притулок опозиційному лідеру Світлані Тихановській, яка втекла від репресій після спірних виборів 9 серпня, на яких президент Олександр Лукашенко заявив, що переміг.

«Деякі європейські лідери кажуть, що нам потрібно поговорити з Кремлем, що Білорусь є сферою його впливу. Ми та Польща бачимо все інакше. Я не думаю, що Європейський Союз розглядає Білорусь як частину своїх інтересів. Я вважаю, що мав би», — підсумувала Симоніте.

 

У Литві на виборах до Сейму перемогла проукраїнська опозиція