Речник президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував слова пропагандистки Маргарити Симоньян про необхідність «приєднати» Донбас до Росії.
Пєсков сказав Gazeta.ru, що Симоньян є медіа-менеджером і журналістом і не може бути виразником офіційної позиції РФ.
У міністерстві закордонних справ РФ назвали висловлювання головного редактора телеканалу Russia Today «особистою думкою». Про це заявила офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова в ефірі телеканалу «Дождь».
«Це її думку, це її точка зору, це її позиція. Причому, вона її озвучувала і до цього в різних формах», — сказала Захарова й уточнила, що Симоньян не є ні держслужбовцям, ні чиновником.
Передісторія
28 січня Симоньян, виступаючи на форумі «Русский Донбас» в окупованому Донецьку, заявила, що жителі сходу України «хочуть жити у себе вдома» і «мати можливість бути росіянами», і закликала Росію приєднати цей регіон. «Росія, матінка, забери Донбас додому», — сказала Симоньян.
Міністерство закордонних справ України прокоментувало приїзд в непідконтрольний Донецьк Симоньян, її чоловіка і телеведучого НТВ Тиграна Кеосаяна і головного редактора радіостанції «Говорить Москва» Романа Бабаяна. Вони 28 січня взяли участь у форумі «Русский Донбас», який організувало терористичне угруповання «ДНР».
Речник МЗС Олег Ніколенко написав в Twitter, що відомство ініціює заборону в'їзду в Україну для Кеосаяна. Він підкреслив, що пропагандисти Симоньян і Бабаян «вже давно» нев'їзні в Україну.
Російські пропагандисти прибули у Донецьк. Напевно, скрепи «русского мира» на окупованих українських територіях не такі вже й непохитні. У зв’язку із діяльністю проти нацбезпеки ініціюємо процедури для заборони Кеосаяну на в’їзд до України. Симоньян і Бабаян давно нев’їздні. pic.twitter.com/F2f4Mpaxkk
— Oleg Nikolenko (@OlegNikolenko_) January 28, 2021
Також в пропагандистському заході мали взяти участь депутати Держдуми РФ Андрій Козенко і Казбек Тайсан, як повідомляє «ЗН» із посиланням на «Східну правозахисна групу».
Нагадаємо: війна Росії проти України на теренах Донбасу почалася навесні 2014 року, після окупації Криму, і триває вже сьомий рік. На відміну від АРК, території Донецької та Луганської областей РФ не поспішає «включати» у свій склад, але підживлює конфлікт політично, фінансово, зброєю та російськими паспортами для жителів ОРДЛО.
При цьому Росія не визнає свою причетність до бойових дій і називає себе не стороною конфлікту, а посередником в його врегулюванні.
Chas News повідомляв, коли амністують учасників війни на Донбасі.