404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Підозра у держзраді. Янукович сприяв нарощенню в Україні російських військ
Getty Images

Офіс генерального прокурора повідомив про підозру експрезиденту-втікачу Віктору Януковичу в державній зраді через підписання «Харківських угод».

Як повідомляє Офіс генпрокурора, слідчі ДБР за погодженням з прокурорами ОГП повідомили про підозру колишньому президенту України у державній зраді.

ОПГ заявило: «він підозрюється в тому, що діючи за попередньою змовою з вищими посадовими особами РФ, в порушення вимог Конституції України, надав іноземній державі – Російській Федерації та її представнику – Президенту РФ Медведєву допомогу у проведенні підривної діяльності проти України».

На думку слідчих, Янукович 21 квітня 2010 року у Харков, штучно створив передумови до збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на суверенній території України. Президент робив це під приводом отримання знижки на газ.

Янукович тоді підписав від імені України угоду між Україною та РФ і продовжив на 25 років строк перебування в Криму Чорноморського флоту Російської Федерації.

ОГП заявляє, що угода й укладені контракти на її виконання між АТ «НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» «фактично не надавали жодного зниження ціни на природній газ».

Перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Російською Федерацією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1 тисячу кубічних метрів для України становила $179,5, а на кінець 2010 року – $352,33. Крім цього, саме зниження визнавалося зобов’язаннями України з державного боргу перед РФ, що погашаються.

За версією слідства,  РФ спершу штучно створювала та накопичувала борг України перед нею за поставку природнього газу. Потім в його погашення, шляхом  нібито надання зниження, РФ фактично безоплатно розташовувала ЧФ РФ на території України.

ОГП підсумовує: «У результаті підписаних експрезидентом так званих «Харківських угод» було збільшено особовий склад військ та військової техніки Збройних Сил РФ на території України замість підготовки до їх зменшення та виведення з території України».

Врешті, з 20 лютого 2014 року саме військовослужбовці Чорноморського флоту РФ у взаємодії з іншими підрозділами Збройних Сил РФ, які вторглися до півострова Крим, окупували Крим.

Передісторія

Генпрокуратура з 2014 року розслідує ймовірне заволодіння держмайном – комплексом будівель будинку відпочинку «Межигір’я». В межах кримінального провадження підозру повідомили, зокрема, Януковичу.

У липні 2015 року майно резиденції «Межигір’я» заарештували.

У 2017 році земельні ділянки «Межигір'я» передали державі. Суд тоді визнав недійсними договори, за якими урядова резиденція вибула у 2007 році з державної власності.

Після втечі у 2014 році Януковича з країни правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує у справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигір'я» та «Сухолуччя», фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини, хабар, замаскований під винагороду за авторські книжки.

Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним у державній зраді та засудив до13 років ув'язнення. Вирок наразі оскаржується захистом експрезидента.

Раніше ми писали про причину, чому апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася заочно взяти під варту Януковича та його сина Олександра — тому що слідство у справі було зупинене.

Контррозвідка попереджала президентів про загрози з боку РФ задовго до агресії — СБУ