404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Питання нацбезпеки». Степанов заявив, що медична система України — під загрозою
Getty Images

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликав народних депутатів не підтримувати державний бюджет на 2021 рік із недофінансуванням медичної сфери і збільшити бюджет на медицину.  

Про це очільник МОЗ розповів на брифінгу.   

«Звертаюся до народних депутатів: позбудьтесь нарешті своєї інфантильності. Досить вже думати: «А може, обійдеться?» Цього разу не обійдеться. Необхідно зрозуміти реальність і можливі наслідки при прийнятті таких цифр фінансування медицини. Медична система України — і це не якісь страшилки від мене —  під загрозою існування», — наголосив голова відомства.

Чиновник зазначив, що наразі українські лікарі в середньому заробляють 9 тис. грн. Степанов запропонував нардепам порівняти їхню зарплату з заробітною платою медиків в Україні.

«Зарплата середнього медичного персоналу складає 7 тисяч гривень: медичної сестри, яка теж цілодобово інколи стоїть біля ліжка хворого. Зарплата молодшого медичного персоналу — 5 тисяч гривень. Це реальність, із якою країна живе 29 років і з якою ми зустріли пандемію», — додав держслужбовець.

Міністр каже, що українські лікарі  все частіше шукають роботу за кордоном та думають про переїзд в іншу країну, бо там вони отримуватимуть в десятки разів більшу зарплату.

«Зарплата медика в Україні — на рівні виплат по безробіттю, зарплата лікаря в Польщі тій самій — близько 2,5 тисяч євро», — підкреслив очільник МОЗ.

За його словами, питання фінансування медицини — «це питання національної безпеки».  

Передісторія

14 грудня Комітет із питань бюджету затвердив фінальний текст держбюджету-2021. Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що ВР розгляне законопроєкт про держбюджет 15 грудня.

Степанов обурився проєктом закону. Він не погодився з тією сумою, яку залишили на медицину. Міністр сказав, що у держбюджеті бракує ледь не половини суми: замість 296-ти млрд грн у Комітеті передбачили лише 159 млрд грн.

Chas News повідомляв, що з 19 грудня Кабмін заборонив масові заходи в школах і роботу музеїв.

«Карантинна» допомога. У перший день 33 тис. українців подали заявки