Поширення підроблених COVID-сертифікатів загрожує підірвати боротьбу України з коронавірусом — NYT
Pixabay

В Україні 19 жовтня від коронавірусу померло 538 людей. Це найбільший щоденний показник смертності від початку пандемії.

Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на дані Міністерства охорони здоров’я України.

Також зазначається, що в країні найнижчий показник вакцинації від коронавірусу у Європі: лише 15% українців отримали дві дози вакцини. 

Наразі представники охорони здоров’я країни борються з двома проблемами: поширеним скептицизмом щодо вакцин та незаконними схемами продажу підроблених COVID-сертифікатів, які люди використовують, щоб обійти обмеження.

Проблема шахрайства в країні настільки поширена, що Володимир Зеленський, президент України, цього тижня обговорив її на зустрічі з міністрами уряду та представниками правоохоронних органів.

Поширення підроблених сертифікатів про вакцинацію загрожує підірвати боротьбу України з вірусом.

Марія Карчевич, заступник міністра охорони здоров'я, у своїй заяві на початку місяця зазначала, що поліцейські підозрюють щонайменше 15 українських лікарень у видачі підроблених довідок.

Також українські видання публікували численні повідомлення про людей, які не тільки отримували неправдиві сертифікати, але й реєстрували їх у державній онлайн-базі даних, збільшуючи офіційні дані про вакцинацію.

Наразі невідомо, скільки таких підробок зареєстрували.

Україна з населенням близько 41 млн осіб за останній тиждень реєструвала в середньому 14 348 випадків зараження коронавірусом на день, але низький рівень тестування в країні означає, що фактична кількість нових випадків може бути значно більшою.

Раніше Chas News повідомляв, що у «червону» зону карантину увійшли вже п'ять областей.

Від наслідків вакцинації проти коронавірусу ще не помер жоден українець — МОЗ