404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Посли G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні
iStock

Посли країн «Великої сімки» (G7) представили перелік заходів, які мають відновити довіру громадськості до української судової влади та антикорупційної інфраструктури.

Про це повідомила пресслужба «Групи семи» у Twitter.

«Ці пріоритетні заходи відображають комплексну реформу, проведення якої необхідно для зміцнення незалежності, відповідальності та доброчесності судової системи, та забезпечення відновлення повноважень антикорупційних установ, що відповідає очікуванням українського народу», — йдеться у документі.

За думкою послів, необхідно вжити термінових заходів, щоб:

  • відновити правові норми щодо боротьби з корупцією, які нещодавно визнали неконституційними;
  • не допустити у майбутньому заподіяння шкоди з боку Конституційного Суду (КСУ), навіть якщо він перетвориться на справді незалежну та підзвітну установу;
  • забезпечити, щоб кандидати на ключові посади в судові та правоохоронні органи призначались за принципом прозорості, врахування їхніх попередніх заслуг та наявності довіри до них.

«Положення, спрямовані на відновлення відповідальності за неправдиве декларування або умисне неподання декларації про майно, які були прийняті Верховною Радою 4 грудня, не мають достатньо стримуючого ефекту і, отже, не є ефективним інструментом запобігання корупції», — кажуть посли.

Члени G7 порадили збільшити кворум для ухвалення рішень КС, а також відкласти процедури відбору суддів КСУ. Вони порекомендували посилити дисциплінарну відповідальність і етичні вимоги до суддів КС. Посли пропонують зобов'язати суддів Конституційного Суду залишатися неупередженими при розгляді справ і відкрито голосувати.

Дипломати рекомендують терміново реформувати Вищу раду правосуддя (ВРП) та створити незалежну комісію з питань етики. Саме вона перевірятиме чинних членів ВРП та звільнятиме їх, якщо це буде необхідно.

Комісія матиме складатиме список кваліфікованих кандидатів з високим рівнем доброчесності. І вже з нього органи обиратимуть спеціалістів на вакантні посади.

Посли закликають й перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС). Вони порекомендували надати оновленій ВККС повноваження самостійно ухвалювати регламент своєї роботи.

У «Великій сімці» пропонують залучити міжнародних представників до озвучених вище процесів.

Chas News повідомляв, що посли G7 засудили рішення КСУ щодо скасування антикорупційних реформ. 

Посли країн G7 підтримують «прозору і справедливу» приватизацію держактивів в Україні