Прем'єр Грузії подав у відставку через арешт і справу проти лідера опозиційної партії
Getty Images

Прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія у четвер вранці оголосив про відставку. Причиною він назвав рішення суду про затримання лідера головної опозиційної партії «Єдиний національний рух» Ніки Мелії.

Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Гахарія пояснив своє рішення розбіжностями з правлячою командою щодо виконання рішення суду про арешт Мелії. За його словами, виконання цього рішення загрожує безпеці багатьох громадян.

Політик сказав, що вірить, що його крок допоможе зменшити поляризацію в політичному просторі Грузії.

«Я переконаний, що поляризація і конфронтація між нами є найбільшим ризиком для майбутнього нашої країни, її економічного розвитку і подолання всіх видів криз», — заявив Гахарія.

Він зазначив, що Мелія ніколи не поважав грузинське законодавство, закликав громадян штурмувати парламент 20 червня 2019 року і був одним з організаторів штурму.

Але, незважаючи ні на що, моєї непохитною позицією є те, що виконання заходу, визначеного навіть законним правосуддям щодо конкретної людини, якщо це створює ризик здоров'ю, життю наших громадян або в цілому, створює політичну ескалацію в країні, є неприпустимим

Тбіліський міський суд 17 лютого постановив заарештувати Мелію, лідера найбільшої грузинської опозиційної партії «Єдиний національний рух».

Мелію, який став головою партії в кінці 2020 року, звинувачують у організації та керівництві груповим насильством на акції протесту перед будівлею парламенту, а також участі в ньому. Він є фігурантом справи про заворушення 20 червня 2019 року, відомих як «ніч Гаврилова».

Як ми писали раніше, у грудні в Грузії офіційно визнали повноваження парламенту десятого скликання за підсумками виборів. Це відбулося всупереч бойкоту опозиційних сил, які не прийшли на перше засідання. 

Інтеграція в ЄС і НАТО. У Грузії cхвалили резолюцію