404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Грузії затвердили новий склад парламенту. Опозиція його бойкотує
Getty Images

У Грузії офіційно визнали повноваження парламенту десятого скликання за підсумками виборів. Це відбулося всупереч бойкоту опозиційних сил, які не прийшли на перше засідання.

Про це повідомляють «Грузия Онлайн» та «Эхо Кавказа».

За визнання повноважень членів нового парламенту (загалом 150 народних обранців, серед них 60 представників опозиції) проголосували 87 депутатів.

Уряд Георгія Гахарії після цього автоматично є «таким, що виконує обов’язки» до затвердження нового уряду. Воно має відбутися протягом місяця.

Кандидатуру нового прем’єра має внести правляча партія «Грузинська мрія — демократична Грузія» протягом перших двох тижнів після першого засідання парламенту. ЗМІ повідомляють, що Гахарію хочуть залишити на посаді прем’єра.

Перше засідання нового парламенту проходить без опозиційних депутатів, які одразу після першого туру виборів заявили про фальсифікації й почали вимагати повторної організації голосування.

11 грудня найбільші опозиційні сили підписали меморандум, у якому наголосили на своєму рішенні бойкотувати роботу нового парламенту. Вони також домовилися відкликати партійні списки, щоб заблокувати можливість зайняти місця у парламенті своїм представникам, які не отримали мандатів за підсумками виборів.

У той же час, чотири партії, які раніше разом з рештою заявляли про бойкот, не приєдналися до меморандуму. Це «Громадяни», «Альянс патріотів», «Гірчі» та «Республіканська партія», що входить у найбільший опозиційний блок «Єдиний національних рух — Сила в єдності».

Члени правлячої «Грузинської мрії» заявили, що не вважають проблемою відсутність опозиції на першому засіданні, і разом з тим пообіцяли, що новий парламент не буде однопартійним.

Напередодні один із лідерів «Мрії» Іраклій Кобахідзе заявив також про намір відмовити у фінансуванні політичним партіям, які продовжать бойкот та відмовляться від мандатів.

Перед цим відбулося вже чотири раунди перемовин між «Мрією» та опозицією за посередництва послів США та ЄС, але досягти згоди про вихід з політичної кризи так і не вдалося.

П’ята зустріч мала відбутися сьогодні, але зірвалася після заяв Кобахідзе.

Протести в Грузії. Правляча партія не розглядає можливості повторних парламентських виборів