404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Президент Молдови заявила про спробу «захоплення влади»
Getty Images

Обраний президент Молдови Мая Санду заявила, що депутати провласної Партії соціалістів та партії «Шор» хочуть захопити владу у країні. Напередодні вони внесли у парламент законопроєкт, який пропонує забрати Службу інформації та безпеки Молдови з-під контролю президента.

Про це очільниця держави розповіла на пресконференції, пише NewsMaker.

«Правляча більшість ПСРМ — «Шор» хоче забрати повноваження, які дозволили б мені почати наводити лад в країні. Таким чином вони хочуть скасувати результати виборів...Це антидемократичне зловживання з боку політика, який програв президентські вибори, це спроба захоплення влади», — наголосила Санду.

Політик планає звернутися до Конституційного Суду Молдову для вирішення ситуації. Водночас президент закликала громадян вийти на акцію протесту 3 грудня під стіни парламенту.

Передісторія

20 листопада ЦВК Молдови затвердила результати виборів. Десятиденний термін сплив 30 листопада, однак рішення КС досі немає.

У другому турі президентських виборів у Молдові перемогла експрем'єр-міністр країни та лідерка партії «Дія і солідарність» Мая Санду. Вона отримала понад 900 тис. голосів, кажуть у ЦВК.

Chas News повідомляв, що Росія відкинула вимогу Санду про виведення військ з Придністров’я.

Раніше Санду запропонувала Україні врахувати досвід Молдови у Придністров’ї.

Конституційний Cуд Молдови ще не визнав результати виборів президента: причини