Президент Південної Кореї перепросив за введення воєнного стану

Президент Республіки Корея Юн Сок Йоль перепросив за те, що занепокоїв суспільство оголошенням воєнного стану 3 грудня. Він виступив перед народом за кілька годин до голосування стосовно імпічменту проти нього.

Про це повідомляє корейське інформагентство Yonhap.

Юн Сок Йоль пояснив, що воєнний стан більше не вводитимуть, бо він вдався до таких заходів лише «через відчай». Після рішення він нібито визнав, що це викликало хвилювання серед людей.

«Я щиро шкодую і прошу вибачення у людей, які, напевно, були дуже здивовані. Я не уникну юридичної та політичної відповідальності, повʼязаної з цим оголошенням воєнного стану», — сказав президент країни.

Окрім того, він пообіцяв доручити всі рішення, разом із його перебуванням на посаді, своїй Партії народної влади, аби стабілізувати політичну ситуацію.

Після промови Юн Сок Йоля лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мун повторив свій заклик до негайної відставки президента.

Опозиційний блок, що має 192 місця в парламенті (всього депутатів 300), має проголосувати за імпічмент Юн Сок Йоля пізніше. Для цього потрібно щонайменше вісім голосів від керівної партії, яка займає 108 місць у Національній асамблеї.

Що передувало

3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні воєнний стан.

Юн Сок Йоль заявляв, що запровадити воєнний стан необхідно для захисту конституційного ладу країни — йому нібито загрожує опозиція, що «контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду».

Увечері того ж дня біля будівлі парламенту зібралися близько сотні протестувальників, правоохоронці оточили вхід. Люди намагалися прорватися всередину.

Виходячи з указу військового командування на території країни:

  • заборонили будь-яку політичну діяльність;
  • призупинили роботу політичних партій;
  • заборонили політичні акції.

Згодом біля парламенту у столиці почалися сутички поліції та протестувальників.

Корейський мовник YTN, повідомив, що парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану. «За» рішення виступили 190 депутатів зі 190, які брали участь у голосуванні. Одночасно військові штурмували будівлю асамблеї.

4 грудня опозиційна демократична партія Південної Кореї заявила, що звинуватить президента Юн Сок Йоля в державній зраді після того, як той оголосив воєнний стан у країні.

Також 4 грудня міністр оборони країни подав у відставку на тлі рішення ввести воєнний стан.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

КНДР пригрозила Південній Кореї війною через запуск дронів