Профільний комітет під час відбору кандидатів на посаду очільника КСУ порушив Конституцію — ЦПК
УНІАН

Парламентський Комітет з питань правової політики майже одноголосно підтримав рішення рекомендувати Верховній Раді п’ятьох кандидатів на посаду очільника КСУ. Це сталося без конкурсу, всупереч вимогам Конституції та рекомендаціям Венеціанської Комісії.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Тепер нардепам потрібно обрати нового голову Суду серед таких кандидатів:

  • Ольга Бондар-Петровська («Батьківщина»);
  • Дмитро Журавльов («Довіра»);
  • Юрій Павленко (ОПЗЖ);
  • Ольга Совгиря («Слуга народу»);
  • Микола Сірий («Європейська солідарність»).

Експерти ЦПК запевняють, що кандидатів навіть не досліджували на відповідність конституційним вимогам. Наприклад, кандидат від ОПЗЖ Павленко отримав юридичний диплом в 2014 році. Згідно з Конституцією України, суддею КСУ може бути громадянин України, у якого стаж професійної діяльності не менше 15 років.

Водночас кандидати від «Довіри» і «Батьківщини» вільно не спілкуються українською. Володіння ж державною мовою — одна з вимог, яка закріплена в законі.

«Конституція передбачає конкурс. Звичайно, ніякого конкурсу не було, а все це дійство в комітеті влаштовано тільки для того, щоб якомога швидше призначити кандидатку від «слуг народу» в КСУ Ольгу Совгирю. Її колега по фракції Демченко звернув увагу на цікаву деталь: документи на посаду судді КСУ вона почала збирати ще до того, як Верховна Рада оголосила конкурс. цікавий збіг», — говорить експертка ЦПК по судовій реформі Галина Чижик.

Chas News повідомляв, що Тупицький попросив Зеленського розблокувало роботу КСУ. 

Конфлікт інтересів у КСУ. Глава НАЗК склав адмінпротоколи щодо трьох суддів Конституційного суду