Путін хоче утримати окупований південь України та готує перестановки в генералітеті — ISW

Поразка під Лиманом вказує на те, що президент росії володимир путін, який, як повідомляється, керує російськими командирами на місцях, виключає з пріоритетних оборону Луганської області на користь утримання окупованих територій на півдні України.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Українські та російські джерела вказують на те, що російські війська продовжували зміцнювати свої позиції в Херсонській та Запорізькій областях, попри недавній обвал Харківсько-Ізюмського фронту і навіть на те, що російська оборона довкола Лиману впала.

Рішення не зміцнювати вразливі лінії фронту в районі Куп'янська та Лимана майже напевно було рішенням путіна, а не військового командування, вважають експерти ISW.

«Це передбачає, що Путін набагато більше дбає про утримання стратегічних територій Херсонської та Запорізької областей, ніж Луганської області», — пишуть вони.

Аналітики вважають, що Кремль може готувати інформаційний ґрунт для перестановки до Міноборони рф на тлі критики генералів з боку голови Чечні рамзана кадирова та керівника ПВК «Вагнер» євгена пригожина.

Російські збройні сили не в змозі діяти на полі бою із застосуванням ядерної зброї, навіть попри те, що мають необхідне обладнання.

«Хаотичне нагромадження змучених контрактників, спішно мобілізованих резервістів, призовників і найманців не дає функціонувати в ядерному середовищі. Таким чином, будь-які райони, зачеплені російською тактичною ядерною зброєю, будуть непрохідними для росіян, що, ймовірно, запобігає», — заявляють експерти.

Раніше повідомлялось, що заступником міністра оборони росії став «улюбленець путіна» михайло мізінцев.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Чвари в окупантів: кадиров назвав «бездарем» генерала Лапіна за втрату Лиману