Ракета SpaceX доставить на Місяць модуль, розроблений компанією українського бізнесмена
Austin American-Statesman

Компанія українського бізнесмена Максима Полякова Firefly Aerospace Inc. оголосила про укладення контракту з американською компанією SpaceX про запуск свого місячного посадкового модуля Blue Ghost в 2023 році. Про це Firefly Aerospace Inc. написала на сайті.

Blue Ghost буде нести 10 корисних вантажів для місії NASA на замовлення 19D Commercial Lunar Payload Services (CLPS) на додаток до комерційних вантажів, укладених за окремим контрактом.

Старший віцепрезидент Firefly з космічних кораблів Ши Ферринг заявив: «Firefly дуже рада запускати наш космічний корабель Blue Ghost на високонадійних Falcon 9, який доставить інструменти NASA і демонстраційні корисні вантажі технологій, які підтримують наукові цілі NASA і програму NASA Artemis».

На його думку, високі характеристики ракети-носія Falcon 9 дозволяють здійснювати місячний перехід з використанням мінімальних силових ресурсів Blue Ghost. Апарат, що спускатиметься, доставить понад 150 кг корисного навантаження на поверхню Місяця.

«Місія Blue Ghost включатиме доставку корисних вантажів NASA, які будуть підтримувати наукові місячні дослідження і сприятимуть розвитку сталого присутності на Місяці в рамках програми «Артеміда», — сказав віцепрезидент SpaceX з комерційних продажів Том Очінеро.

Передісторія

У 2019 році військово-повітряні сили США обрали Firefly Полякова для спецмісій на орбіту.

У лютому 2021 року Firefly Aerospace підписала контракт з NASA на $ 93 млн в рамках програми «Артеміда». Агентство виділить компанії $ 93,3 млн за доставку наукового і технологічного обладнання на Місяць в 2023 році. Завданням Firefly буде доставити вантажі (в основному, наукове обладнання) в Море Криз на видимій стороні Місяця. Це обладнання використовуватимуть, аби вивчати ресурси і умови на місячній поверхні. Ці дані є важливими для майбутніх місячних місій за участю людей.

З моменту підписання контракту команда інженерів розробляє і тестує модуль і систему навігації. Роботи проходять на території заводу Firefly в Техасі, США.

На початку травня 2021 року компанія оголосила про залучення інвестицій на суму майже $ 200 млн.

Раніше ми повідомляли, що дочірня компанія Firefly Black LLC компанії Firefly Aerospace Полякова уклала контракт із національним космічним агентством США NASA на виведення на орбіту малих супутників на $9,8 млн.

Український бізнесмен Поляков купив виробника супутників Dragonfly