Резніков вважає, що на РФ треба тиснути санкціями, щоб зробити війну в Україні невигідною для Путіна
Getty Images

Віцепрем'єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков прокоментував стягування військ РФ до кордону України. Він каже, що Київ дотримуватися політико-дипломатичного варіанту розв’язання конфлікту.

Про це він заявив в ефірі «Україна 24».

«На сьогодні єдиним нормальним варіантом є політико-дипломатичний варіант. Це посилення санкцій з боку усіх країн, зокрема європейських. І США, і Канади, і Австралії», — наголосив політик.

Резніков зауважує, що Росії війна на Донбасі повинна перестати бути вигідною.

Тому саме в такий політико-дипломатичний спосіб через посилення санкцій, для того щоб РФ ця війна перестала бути вигідною. А росіяни прагматики. Ми можемо що хочеш про них казати, але вони прагматичні і розумні. Вони просто будуть ставити на терези і зважувати, що їм вигідно: продовжувати цю війну в Україні, чи вийти з нашої країни

Стягування російських військ до кордону з Україною

У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони не виключають спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. За даними розвідників, Росія завершує підготовку комплексу заходів, який має на меті спонукання України на воєнну відповідь.

Учора, 1 квітня, президент Володимир Зеленський наголосив, що РФ намагається тиснути на Україну шляхом посилення військ на кордоні. При цьому він запевнив, що Україна готова до будь-яких провокацій і продовжує відстоювати на переговорах позицію запровадження більш ефективного режиму припинення вогню на Донбасі.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба закликав Росію підтвердити відданість політико-дипломатичному врегулюванню ситуації на Донбасі, яку вона завела у глухий кут.

Також вчора під час розмови з міністром оборони України Андрієм Тараном глава Міноборони США Ллойд Остін запевнив, що Україна не залишиться наодинці у разі посилення російської агресії.

У Пентагоні в США висловили занепокоєння через повідомлення про ескалацію на сході України.

Питання безпеки на сході України звучало і в ході телефонних розмов, які провели цього тижня зі своїми українськими колегами держсекретар США Ентоні Блінкен, голова комітету начштабів ЗС США генерал Марк Міллі та радник з національної безпеки США Джейк Саллівен.

У середу Кремль висловив стурбованість щодо ситуації на сході України, заявляючи, що «українська сторона може поновити громадянську війну», пише Reuters.

Речник Пентагону Джон Кірбі також нагадав розмову радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана із керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, в якому той заявив про «непохитну підтримку з боку США територіальної цілісності та євроатлантичних устремлінь України в умовах тривалої російської агресії».

Європейське командування збройних сил США (EUCOM) привело війська до максимального рівня боєготовності через стягування озброєння РФ до кордону України і відновлення бойових дій на Донбасі.

Напередодні Макрон і Меркель закликали Путіна припинити вогонь на Донбасі. 

Війська США прийшли в повну боєготовність через події на Донбасі — ЗМІ