РНБО може запровадити санкції проти «компаній Медведчука»
УНІАН

19 лютого на засіданні Рада національної безпеки і оборони може запровадити санкції проти компаній, які повязують з нардепом від «Опозиційної платформи — За життя» Віктором Медведчуком.

Про це повідомляє «РБК-Україна», посилаючись на власні джерела.

Економічні обмеження планують ввести й стосовно ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс». Саме ця компанія експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок». Її власників пов'язують з Медведчуком.

Співрозмовник видання каже, порядок денний засідання ще обговорюють в РНБО. 

«Обговорюється можливість введення санкцій і щодо інших бізнес-ланцюжків, які можуть бути пов'язані з Медведчуком», — додав інсайдер.  

Передісторія

Ексзаступнику директора ДП «УкрДІАП» повідомили про підозру у зловживанні службовими повноваженнями. Очільник держпідприємства нібито надав завідомо неправдивий висновок в суд. Внаслідок цього фірма «Прикарпатзахідтранс» безпідставно отримала у власність частину магістрального нафтопродуктпроводу «Самара – Західний напрямок».

Відповідний магістральний трубопровід збудували ще за часів СРСР. Після проголошення незалежності України він мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Проте дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» зазначений трубопровід у власність України не передала.

Після судових розглядів в 2017 році Господарський суд Рівненської області на основі «завідомо неправдивого висновку судової інженерно-технічної експертизи експертів ДП «УкрДІАП»,  визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» за ТОВ «Прикарпатзахідтранс».

Chas News повідомляв, що рейтинг «ОПЗЖ» упав після санкцій проти «каналів Медведчука». 

У РНБО розповіли, як Україна боротиметься з фінансуванням тероризму