404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Російський олігарх під санкціями — швейцарський банк відмовив йому у доступі до номінованих у доларах США цінних паперів
Getty Images

Російський бізнесмен і власник групи компаній «Ренова» Віктор Вексельберг не зміг через суд відновити доступ до своїх мільярдних активів у Швейцарії.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на швейцарську газету Tages-Anzeiger.

Швейцарський банк Julius Baer, ​​який виступав відповідачем за позовом, відмовив бізнесмену через санкції США.

Формально позов до банку подала зареєстрована на Кіпрі холдингова компанія Lamesa, одним із бенефіціарів якої є Вексельберг. Lamesa вимагала від Julius Baer доступ до номінованих у доларах США цінних паперів, що знаходяться на банківському рахунку, заблокованому у зв'язку з обмеженнями Вашингтона від квітня 2018 року.

Передісторія

4 червня 2018 року швейцарські банки, щоб уникнути санкцій з боку США, заблокували понад $1 млрд на особистих рахунках Вексельберга.

На той момент олігарх перебував під санкціями США за підозрою в причетності до втручання в американські вибори в 2016 році. У травні 2018 року ЗМІ повідомляли, що в рамках розслідування цієї справи Вексельберга допитали в Нью-Йорку співробітники Федерального бюро розслідувань США.

Євросоюз збирався продовжили санкції проти Росії на пів року.

Як ми писали раніше, Кабінет Міністрів України продовжив на рік економічні санкції проти Росії. Вищі ставки ввізного мита для російських товарів замість нульової ставки й надалі діятимуть.

У Верховній Раді розглядатимуть законопроєкт про орган контролю санкційного режиму проти Росії