Росія має у Придністров'ї лише 300 боєздатних солдат — розвідка

Росія не має достатньої кількості боєздатних військ у Придністров'ї. Натомість вона спеціально нагнітає ситуацію в регіоні та створює видимість загрози з метою відволікти українські сили.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

«Росіяни нагнітають ситуацію в Придністров'ї, щоб використовувати її як психологічну атаку проти України та шукають шляхи розпорошення сил української армії під час складної оборонної кампанії з захисту українського Донбасу і Півдня країни». — йдеться у повідомленні.

Так, за оцінками експертів, кількість реально боєздатного та вмотивованого особового складу підрозділу Оперативної групи російських військ у Придністров'ї не перевищує 300 осіб. І зайняті вони охороною складів у селі Ковбасна.

При цьому більше половини боєприпасів, що перебувають на зберіганні, вичерпали термін придатності. Лише 7-8 тис. тонн придатні для використання.

Також близько двох третин бойової техніки в Придністров’ї повністю або частково втратили боєздатність, а можливості для її ремонту відсутні.

«Потенційно, Придністров’я може бути використано як плацдарм для налагодження ліній постачання і забезпечення розгортання російського угруповання на території Республіки Молдова, але це стане можливим лише у разі створення сухопутного коридору з росією через територію південних областей України», — підсумували в ГУР МО.

Ранеші британське видання The Times з посиланням на джерела в українському військовому керівництві повідомило, що путін ймовірно вже підготував рішення про напад на Молдову. Російські спецслужби можуть планувати висадку десанту в Тирасполі одночасно із організацією заколотів і протестів у Кишиневі.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Мая Санду зробила низку заяв щодо ситуації в окупованому Придністров'ї