404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Росія не впускає в країну літаки, які оминають повітряний простір Білорусі
Pixabay

Росія не дала дозволу на прибуття літакам двох європейських авіаліній після того, як вони відмовилися летіти через Білорусь.

Авіакомпанії Air France та Austrian Airlines скасували рейси до Москви, коли Росія не узгодила їхні плани польотів в обхід повітряного простору сусіда, повідомляє BBC.

Рейс AF1154 авіакомпанії Air France мав прилетіти до Москви 27 травня, але його скасували. Наразі відомо про принаймні чотири скасовані рейси. Компанія Austrian Airlines відмовилась від вже двох польотів, які раніше відбувались над територією Білорусі.

Низка авіаперевізників відмовилися літати над Білоруссю після примусової посадки літака Ryanair та затримання опозиційного блогера Романа Протасевича та його дівчини Софії Сапеги.

Оскільки маршрути змінилися, їх потрібно узгоджувати із службами Росії, які відмовились надавати дозвіл.

У міністерстві закордонних справ Австрії дії Москви назвали «абсолютно незрозумілими», а у французькому міністерстві транспорту зазначили, що «потрібно дотримуватися принципів взаємодії».

Агентство Інтерфакс з посиланням на джерело, пов'язане з організацією рейсу Air France, повідомляє, що через карантинні обмеження такі рейси вважаються вантажно-пасажирськими або «вивізними». Їх потрібно щоразу узгоджувати з владою країн, через які вони проходять. Регулярні рейси такої процедури не потребують.

Але не тільки європейські компанії скасовують свої рейси. Так, російський авіаперевізник «Аерофлот» не полетить до Вільнюса (Литва)  28 травня. Цей рейс також зазвичай проходив через Білорусь. При цьому російський регулятор заявив, що польоти російських авіакомпаній через повітряний простір сусіда виконуються у штатному режимі. А от Литва з 25 травня закрила свій повітряний простір для літаків, які летять через Білорусь.

Як ми писали раніше, країни ЄС почали бойкотувати білоруського авіаперевізника «Белавіа».

Chas News повідомляв, що Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю через посадку владою держави літака Ryanair і викрадення опозиційного блогера Романа Протасевича.

Як вплине на вартість квитків «закрите небо» Білорусі