Росія закриває торгові представництва в Україні і Литві
Getty Images

Уряд Росії вирішив закрити торгові представництва в Литві і в Україні. Відповідну постанову 7 листопада підписав російський прем'єр-міністр Михайло Мішустін, пише російське державне агентство ТАСС.

«Уряд Російської Федерації постановляє ліквідувати торгове представництво Російської Федерації в Литовській Республіці, торгове представництво Російської Федерації в Україні», — йдеться в опублікованій постанові.

З пропозицією про закриття цих представництв у вересні виступило російське міністерство промисловості і торгівлі. Мінпромторг пояснював, що пропонує закрити українське торгпредставництво в зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України в серпні постанови, яка припиняє дію міжурядової угоди з РФ про взаємне заснування торгових представництв

У 2019 році Росія вперше втратила позиції найбільшого торговельного партнера України серед окремих країн.

У грудні 2018 року Росія запровадила санкції на імпорт понад 200 товарів з України, а у квітні 2019 року до цього списку додали ще близько 140 товарів.

Крім цього, експорт деяких російських товарів до України, переважно енергоресурсів, або був заборонений, або потрапив під нову систему дозволів.

Як ми писали раніше, у Генштабі ЗСУ знищили матеріали про вторгнення Росії до Криму. Ексглава ГШ Замана оприлюднив документ, що всі відомості про початок окупації були знищені у 2017 році.

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Але обмежувати торгівлю не буде